Державне бюро розслідувань викликало п’ятого президента України Петра Порошенка на допит як свідка у справі про так звані «плівки Деркача». Він має відбутися 10 червня об 11:00.

Про це повідомляє пресслужба відомства.

«Порошенко П.О. викликається на 11 годину 00 хвилин 10 червня 2020 року до Державного бюро розслідувань для допиту [як] свідка у кримінальному провадженні № 6220000000000456, у ході якого досліджуються обставини законності зняття інформації під час проведення міжнародних перемовин за участі Президента України та високопосадовців іноземних держав», — йдеться в повідомленні.

Цього разу в повідомленні про виклик ДБР прикріпило копію повістки, а не відео, як раніше — на це скаржилися адвокати Порошенка.

Нагадаємо, у справі йдеться про записи розмов Порошенка і Байдена, які оприлюднив позафракційний народний депутат Андрій Деркач. Він стверджує, що записи він отримав від неназваних «журналістів-розслідувачів», які розповіли, що Порошенко сам записував свої розмови з Байденом.

Деркач передав ці записи в Офіс генпрокурора як начебто доказ «зовнішнього управління» Україною.

У Байдена ці записи назвали «діркою від бублика» від Росії, а в Порошенка — «спецоперацією п’ятої колони Кремля».

Через ці плівки Офіс генпрокурора порушив проти Порошенка справу про держзраду, а Держбюро розслідувань — справу щодо можливого незаконного запису розмов Порошенка й Байдена.

Поділитись: