У Міністерстві розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України спростували інформацію про те, що з України начебто здійснюється посилений експорт пшениці, що може призвести до її дефіциту.

Про це йдеться у повідомленні на сайті Кабінету міністрів України.

«Посиленого експорту пшениці немає, це — міф. Ще з початку березня ми моніторимо ситуацію з експортом та імпортом по всіх продуктах харчування, та вводимо точкові рішення по деяких позиціях, як наприклад, гречка», — повідомив міністр розвитку економіки Ігор Петрашко.

Він заявив, що Україна працює з країнами, з яких здійснюється імпорт продуктів, тому там не передбачають, що може виникнути будь-який дефіцит.

Разом з цим, в уряді наголошують, що Україна є великим агроекспортером та не може наразі втратити цю репутацію та свою частку на світовому ринку, тому період кризи планують використати для розширення аграрного експорту.

Раніше стало відомо, що уряд та аграрні компанії домовилися обмежити експорт зернових у цьому маркетинговому році, який закінчується 30 червня, до 20,2 мільйона тонн. Потреби держави у зернових складають 4,8 мільйона тонн.

7 квітня у Мінекономіки повідомили, що Україна скоротила обсяги експорту агропродукції.

Зазначимо, що експорт зернових — одна з найбільших статей експорту України, який приносить державі до 40% валютної виручки та сприяє фінансовій стабільності. Тому зменшення експорту зернових може завдати суттєвої економічної шкоди.

Поділитись: