Очільниця ЦРУ Джина Гаспел провела закритий брифінг для низки американських сенаторів, на якому представила докази причетності наслідного принца Саудівської Аравії Мохаммеда бін Салмана до вбивства опозиційного журналіста Джамаля Хашогджі. Деякі сенатори заявили, що їх ця доповідь повністю переконала.

Сенатор-республіканець від штату Теннессі Боб Коркер, який очолює комітет Сенату із закордонних справ, заявив журналістам, що він повністю упевнений у причетності принца до вбивства Хашогджі.

«Якщо би він (бін Салман — ред.) був перед присяжними, то його би засудили за вбивство приблизно за 30 хвилин», — наголосив Коркер.

Сенатор-республіканець від Південної Кароліни Ліндсі Грем розповів, що пішов з брифінгу з повною упевненістю у причетності бін Салмана до замаху на Хашогджі.

Як зазначає CNN, проведення цього брифінгу для сенаторів ускладнить для Білого дому «зусилля із захисту» як самого принца, так і відносин із Саудівською Аравією загалом.

Раніше CNN повідомив, що журналіст Хашогджі хотів створити протестний рух проти влади Саудівської Аравії.

Президент США Дональд Трамп заявив, що бін Салман «міг добре знати» про вбивство журналіста Джамала Хашогджі

Видання The Washington Post з посиланням на власні джерела повідомило, що ЦРУ дійшло висновків, що принц Мохаммед бін Салман наказав убити журналіста Джамала Хашогджі.

2 жовтня саудівський журналіст Джамаль Хашогджі, відомий своєю критикою влади Саудівської Аравії, зник після візиту до консульства Саудівської Аравії в Стамбулі. Про зникнення повідомила його наречена.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Трилер у консульстві: що означає вбивство саудівського журналіста

19 жовтня Саудівська Аравія вперше визнала, що журналіста Хашогджі вбили в консульстві у Стамбулі. 26 жовтня Саудівська Аравія визнала, що вбивство журналіста було умисним. Офіційним поясненням є те, що він помер після бійки. Саудівська влада не уточнює, ким були ті люди, з якими побився Хашогджі. Водночас, у справі затримали 18 осіб, які є громадянами Саудівської Аравії.

Міністр закордонних справ Саудівської Аравії заявив, що в Ер-Ріяді не знають деталей вбивства журналіста Джамаля Хашогджі в саудівському консульстві у Стамбулі і не знають, де його тіло.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Вбивство журналіста Хашогджі у консульстві Саудівської Аравії в Стамбулі: версія Туреччини

Джамаль Хашогджі — саудівський журналіст. Він був оглядачем американської газети The Washington Post та відомий критичними матеріалами про королівство. Хашогджі у 2017 році покинув батьківщину, щоб уникнути переслідувань за свої погляди і переїхав до США. Протягом року він писав для Washington Post, критикуючи політику Саудівської Аравії щодо Катару, Канади, Ємену та засуджуючи переслідування владою країни інакодумців. Репортер приїздив до консульства, аби оформити документи для одруження з дівчиною, яка мешкає в Туреччині.

Поділитись: