Зроблені комерційними супутниками знімки свідчать про те, що з початку серпня демонтаж випробувального ракетного полігону Сохе в Північній Кореї суттєво не просунувся.

Зроблені комерційними супутниками знімки свідчать про те, що з початку серпня демонтаж випробувального ракетного полігону Сохе в Північній Кореї суттєво не просунувся.

Про це повідомляють спостерігачі проекту 38 North.

«Останні знімки з комерційних супутників показують, що, попри недавню домовленість про демонтаж, з 3 серпня ніякої нової активності не відбулося ні на стенді для наземних ракетних випробовувань, ні на стартовому майданчику», — повідомили в 38 North.

За оцінкою експертів, відсутність активності на полігоні не обов’язково значить, що Пхеньян нехтує своїми зобов’язаннями. Північна Корея може просто очікувати відвідування ракетодрому міжнародними спостерігачами, або результатів візиту Держсекретаря США Майка Помпео до Пхеньяну 6-7 жовтня.

Західний випробувальний полігон Сохе — основний тестовий космодром в КНДР, з якого відбувалися пробні запуски ракет-носіїв. США розцінили їх як випробовування балістичних ракет, що було б порушенням домовленостей між країнами. У липні 2018 року почався демонтаж полігону.

38 North – проект незалежного аналітичного центру Stimson Center, який займається аналізом і оприлюдненням інформації, яка стосується Північної Кореї.

Нагадаємо, 6-7 жовтня державний секретар США Майк Помпео здійснить візит до Північної Кореї для продовження переговорів про ядерне роззброєння з лідером країни Кім Чен Ином.

Раніше у КНДР заявили, що ніколи не погодяться на ядерне роззброєння, якщо не зможуть довіряти США.

Рі Йонг Хо закликав США виконати обіцянки, які дав президент Сполучених Штатів Дональд Трамп під час саміту із лідером КНДР Кім Чен Ином у Сінгапурі.

Наприкінці серпня КНДР попередила США про можливість зриву переговорів про ядерне роззброєння.

Нагадаємо, 25 серпня президент США Дональд Трамп скасував візит державного секретаря Майка Помпео до Північної Кореї і розкритикував позицію Китаю з питання ядерного роззброєння Корейського півострова.

У Міжнародному агентстві з атомної енергії (МАГАТЕ) заявили, що не бачать ознак ядерного роззброєння Північної Кореї.

У звіті Ради Безопасності ООН також йдеться, що КНДР не зупинила свою ядерну програму.

Раніше супутникові знімки зафіксували, як Північна Корея розпочала демонтаж ключових об’єктів на майданчику, що використовувався для розробки двигунів для балістичних ракет.

7 липня Міністерство закордонних справ КНДР назвало невдалим переговори з держсекретарем США Майком Помпео щодо ядерного роззброєння Корейського півострова.

2 липня представники США і КНДР вперше зустрілися після саміту Трампа та Кім Чен Ина.

12 червня Дональд Трамп уперше зустрівся з Кім Чен Ином на сінгапурському острові Сентоса.

Президент США та лідер Північної Кореї підписали «дуже важливий та всеосяжний документ», у якому йшлося про денуклеарізацію Корейського півострова.

Трамп повідомив, що переговори з КНДР відбулися краще, ніж будь-хто міг очікувати.
 

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile