Уповноважений Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова звернулась до російського омбудсмена Тетяни Москалькової лист через побиття у російській колонії українців Павла Гриба.

Уповноважений Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова звернулась до російського омбудсмена Тетяни Москалькової лист через побиття у російській колонії українців Павла Гриба.

Про це йдеться у повідомленні на сайті українського омбудсмена.

Зазначається, що Денісова отримала інформацію про те, що під час етапування в пенітенціарний заклад Ростов-на-Дону Грибв був жорстоко побили інші ув’язнені.

Відповідно, до апарату російського омбудсмена було підготоване звернення.

«Стан здоров’я Павла Гриба та порушення його права на особисту безпеку, гарантованого кримінально-виконавчим законодавством Російської Федерації, викликає велику стурбованість», — йдеться у зверненні.

У листі вона також закликала Москалькову вжити всіх заходів для дотримання прав Гриба, надати йому необхідну медичну допомогу, а також сприяти забезпеченню особистої безпеки.

Нагадаємо, 3 липня батько політв'язня Гриба Ігор повідомив Громадському, що його сина після етапування до іншого слідчого ізолятора у російському Ростові-на-Дону сильно побили в'язні, коли дізнались за якою статтею українець обвинувачується. Крім того, у Павла відібрали всі речі та продукти харчування, які напередодні передали українські консули.

Зазначимо, що Гриба у РФ звинувачують у підготовці «теракту».

Раніше повідомлялось, що справу українського політв'язня Павла Гриба Північно-Кавказький окружний військовий суд розгляне у закритому режимі 9 липня.

Нагадаємо, у кінці серпня 2017-го український офіцер Ігор Гриб заявив про викрадення сина спецслужбами РФ у Білорусі. За його словами, ФСБ виманило його сина Павла до Гомеля, під виглядом зустрічі з дівчиною та провело затримання.

Згодом з'ясувалось, що Павло Гриб, який зник у білоруському Гомелі, перебуває в управлінні ФСБ Росії у Краснодарі. Гриба в РФ звинувачують у тероризмі. 

Як повідомлялося, у Росії заблокували переказ коштів на рахунок Павла Гриба.

15 грудня 2017-го року російський суд продовжив арешт українця Павла Гриба до 4 березня. 

У минулому році українські лікарі відправились до українця Павла Гриба, який перебуває у СІЗО Краснодара. Однак, російські правоохоронці їх не пустили.

28 квітня Жовтневий райсуд Краснодара продовжив до 4 липня термін утримання в СІЗО Павлу Грибу.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Утримуваному в РФ українцю Грибу не надають медичну допомогу і не передають пошту.

Батько Павла Ігор Гриб наголосив, що за час перебування у СІЗО у його сина значно погіршився зір. Раніше батько Гриба повідомляв, що російські силовики силовики посилили психологічний тиск на Павла.

ЧИТАЙТЕ: Любов і ФСБ: як побачення закінчилося для 19-річного українця арештом. 

Поділитись: