Денісова просить Росію розказати про актуальний стан здоров'я Сенцова

Уповноважена Верховної Ради України з прав людини Людмила Денісова надіслала листа раднику президента Росії Михайлу Федотову з проханням поінформувати про актуальний стан здоров'я українського політв'язня Олега Сенцова.

Уповноважена Верховної Ради України з прав людини Людмила Денісова надіслала листа раднику президента Росії Михайлу  Федотову з проханням поінформувати про актуальний стан здоров'я українського політв'язня Олега Сенцова.

Про це омбудсмен повідомила у Facebook.

Денісова вирішила надіслати листа після того, як дізналася від адвоката Дмитра Дінзе про погіршення стану здоров’я Сенцова.

«Відповідно до відомостей, наданих адвокатом, відтепер Олег Сенцов практично не орієнтується в датах, під час зустрічі зі своїм захисником декілька разів переплутав, який сьогодні день.
Прошу поінформувати мене про актуальний стан здоров’я Олега Сенцова із наданням відповідних підтверджувальних документів», — вказала Денісова у заяві.

Також омбудсмен звернулася до Генерального секретаря Ради Європи Турбйорна Ягланда, Верховного комісара ООН з прав людини Зейд Раад аль Хусейна та до Комісара Ради Європи з прав людини Дуні Міятович з проханням сприяти терміновому незалежному медичному обстеженню Олега Сенцова українськими та іноземними лікарями, а також сприяти його звільненню на гуманітарних підставах.

19 липня Уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова закликала всі міжнародні правозахисні інституції звернутися до президента РФ Володимира Путіна з вимогою терміново звільнити політв’язня Олега Сенцова.

Як повідомив Громадському адвокат Олега Дмитро Дінзе, у Сенцова погіршився стан здоров’я.

«У нього другий криз стався, питання стояло про реанімацію, але він відмовився і сказав, що буде приймати мінімальну кількість сумішей. Він приймає 2-3 ложки на день», — зазначив він.

За словами адвоката, припиняти голодування Сенцов не збирається, і «йтиме до переможного кінця».

Раніше стало відомо, що Росія надіслала в ЄСПЛ інформацію про здоров’я Сенцова.

Мати Олега Сенцова Людмила написала Путіну клопотання про помилуванняУ Кремлі обіцяють розглянути звернення матері Сенцова про помилування.

Читайте повний текст звернення Людмили Сенцової про помилування. 

Сенцов не критикує матір через прохання Путіна про помилування .

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Увесь світ за тебе» — у соцмережах привітали Сенцова з днем народження

13 липня опубліковано відео з Сенцовим, записане у 18-й день його голодування. Це перші за 2 роки кадри з Сенцовим в ув'язненні.

Політв'язень Олег Сенцов, незаконно засуджений в РФ до 20 років колонії, 14 травня 2018 року оголосив голодування. Станом на 13 липня, Олег голодує 61 день. Сенцов вимагає звільнення всіх українців-політв'язнів Кремля. 28 травня Сенцов погодився на підтримуючу терапію.

#FreeSentsov: Читайте усі заяви та новини стосовно Сенцова.

Він почав голодувати перед Чемпіонатом світу з футболу, який проходить у Росії, щоб привернути увагу якомога більшої кількості людей.

Зазначимо, що 13 липня у Олега Сенцова день народження. Йому виповнюється 42 роки.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Місто, куди немає дороги: фоторепортаж з Лабитнангі, де утримують Олега Сенцова

5 липня в колонії «Білий ведмідь» в Лабитнангі на  короткостроковому побаченні з Сенцовим побувала його сестра Наталя Каплан. Це була перша зустріч за 3 роки. Вони проговорили дві години.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: «Страшно, що можу його не побачити взагалі», — мама Олега Сенцова

Українського режисера Олега Сенцова та активіста Олександра Кольченка затримали в Криму 10 травня 2014 року. Їх звинуватили в підготовці терактів, засудивши Кольченка до 10, а Сенцова — до 20 років позбавлення волі. Разом з ними також затримали Геннадія Афанасьєва та Олексія Чирнія. Афанасьєва у 2016-му році обміняли, Чирній надалі перебуває у колонії у місті Шахти Ростовської області.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: «Етапом через пів-Землі: історія ув'язнення Сенцова і Кольченка» — документальний фільм Громадського.

В Росії та в анексованому Криму утримують 64 українських політв'язня, 27 з яких перебувають на території Росії.

58 — затримані у Криму чи у справах, пов'язаних з Кримом. Ці цифри не враховують в'язнів, що утримуються на території самоназваних республік.

/Ольга Кириленко