Депутат Володимир Парасюк не з’являється до слідчого та не надає свідчень у справі вбивства правоохоронців під час подій Євромайдану.

Депутат Володимир Парасюк не з’являється до слідчого та не надає свідчень у справі вбивства правоохоронців під час подій Євромайдану.

Про це повідомив керівник Департаменту спеціальних розслідувань ГПУ Сергій Горбатюк  в ефірі програми «Нині вже» на Громадському.

«Щодо розслідування вбивства правоохоронців, де має бути допитаний Парасюк та ще низка осіб, — на жаль, вони обрали тактику не з’являтися до слідчого та не давати свідчень. На мою думку, це є неправильно, тому що ці свідчення потрібні для того, щоб розібратися, встановити всі обставини, щоб не було плям на цьому розслідуванні», — розповів Горбатюк.

Він також додав, що активіст майдану Іван Бубенчик відмовляється з'являтися до слідчого як підозрюваний, у зв'язку з цим йому не можуть змінити запобіжний захід і це також гальмує розслідування.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Діяльність генпрокурора Луценка не має нічого спільного із законом» — інтерв'ю з Сергієм Горбатюком

Нагадаємо, генеральний прокурор України Юрій Луценко підписав наказ про ліквідацію очолюваного Сергієм Горбатюком Департаменту спецрозслідувань ГПУ, який розслідував справи злочинів у центрі Києва під час Революції Гідності.

Натомість у структурі ГПУ створили Управління спеціальних розслідувань з тією ж штатною чисельністю, що і однойменне управління у складі колишнього Департаменту спеціальних розслідувань.

Адвокати родин Небесної сотні були проти розформування Департаменту спецрозслідувань.

3 квітня правоохоронці затримали активіста Майдану Івана Бубенчика і привезли його до Києва. Прокуратура вручила Бубенчику підозру у вбивстві правоохоронців на Майдані.

Депутати Семенченко і Парасюк заявляли, що хочуть взяти на поруки активіста Бубенчика.

4 квітня у справу Бубенчика втрутився генеральний прокурор Юрій Луценко, він вирішив змінити групу прокурорів у справі. У департаменті ГПУ Громадському повідомили, що оскаржать рішення Луценка про зміну прокурорів у справі Бубенчика, оскільки це є втручанням у роботу слідчих. Більше того, Луценко є свідком у справах Майдану, тому можливість прийняття ним процесуальних рішень у кримінальних провадженнях про злочини під час Революції Гідності «під питанням».

Вранці 5 квітня суд відкликав підозру Бубенчику про вчинення злочину, зокрема, за статтею ч. 2 ст. 115 (умисне вбивство).

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Хто такий Іван Бубенчик та чому його затримали

Іван Бубенчик був активістом 9-ї сотні Самооборони Майдану, з якої пізніше вийшов. У фільмі «Злам» — першому з циклу розслідувань Громадського «Слідами революції», — він заявив, що 20 лютого 2014 року перебував на Майдані у Києві поблизу Консерваторії та стріляв у силовиківУ такий спосіб, за його словами, він сподівався змусити підрозділи «Беркуту» та Внутрішніх військ відступити з площі.

Після виходу фільму Генеральна прокуратура допитала Бубенчика у якості свідка, а також провела обшук у його помешканні.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: ЗЛАМ | цикл розслідувань «Слідами революції»

Усі злочини, скоєні під час Революції Гідності, умовно об'єднані в одну велику «Справу Майдану», яка нараховує 89 кримінальних проваджень. У них, зокрема, розслідують вбивство 91 людини (78 мітингувальників та 13 силовиків).

Поділитись: