Народна депутатка від фракції «Слуга Народу» Анна Скороход повідомила про ймовірно незаконне затримання її чоловіка з боку прокурорів. Підставою для цього, на її думку, стало голосування проти відкриття ринку землі.

Про це вона сказала з трибуни парламенту. 

«За мої політичні бачення і за те, що я не голосувала так, як мені вказувала фракція… мого чоловіка було незаконно затримано. Підставою стали мої голосування в залі, відстоювання державної власності, а також «червона кнопка» проти відкриття ринку землі», — сказала Скороход.

Депутатка переконана, що затримання відбулося за дорученням одного з заступників Офісу президента одному з заступників Генерального прокурора.

«Підставою став запит Російської Федерації 2017 року. До цього ніяких не було питань, а тут після «червоної кнопки» йде затримання», — зазначила Анна Скороход.

Наразі hromadske не отримало від прокуратури інформації про причини затримання чоловіка депутатки.

Вона попросила президента, Державне бюро розслідувань та правоохоронців «зупинити свавілля» та тиск на її родину.

Нагадаємо, Верховна Рада у першому читанні підтримали законопроєкт, який передбачає скасування мораторію на продаж землі в Україні. Тепер його ще мають доопрацювати та підтримати у другому читанні.

Нагадаємо, як свідчать дані опитування соціологічної служби «Центр Разумкова», якби референдум щодо запровадження ринку сільськогосподарської землі відбувся найближчої неділі, то більшість українців проголосували б за продовження заборони на її продаж.

Прем’єр-міністр України Олексій Гончарук закликав депутатів Верховної Ради України підтримати законопроєкти про ринок землі. Гончарук підкреслив, що з прихильниками та противниками ринку землі проєкти обговорювали кілька місяців.

Президентський законопроєкт передбачає відкриття земельного ринку у 2020 році. Володимир Зеленський запевнив, що для іноземців ринок землі відкриють лише за результатами загальнонаціонального референдуму. Водночас в запропонованому до першого читання проєкті закону є перехідний період до 1 січня 2024 року – до цього періоду юридичні особи з бенефіціарами-іноземцями купувати землю не зможуть.

Земельна реформа передбачає фінансову підтримку дрібних фермерів, водночас вона також має сприяти розвитку середніх і великих фермерів, повідомив заступник міністра розвитку економіки Тарас Висоцький.

Наявність заборони на продаж землі та відсутність ринку сільськогосподарських земель в Україні призводить до того, що економічне зростання недоотримує близько 1% від валового внутрішнього продукту щороку, зазначив головний економіст Європейського банку реконструкції та розвитку Сергій Гурієв.

Поділитись: