На референдумі більшість українців підтримають продовження заборони на продаж землі — опитування
Якби референдум щодо запровадження ринку сільськогосподарської землі відбувся найближчої неділі, то більшість українців проголосували б за продовження заборони на її продаж.
Такі дані наводить соціологічна служба «Центр Разумкова» за даними опитування, яке провели 1-7 листопада. В опитуванні взяло участь 2015 респондентів віком від 18 років, що репрезентують доросле населення країни за основними соціально-демографічними показниками. Теоретична похибка вибірки (без врахування дизайн-ефекту) не перевищує 2,3% з імовірністю 0,95.
Так, за даними опитування, більшість українців (67,7%) підтримують ідею винесення питання скасування мораторію на продаж сільськогосподарської землі на всеукраїнський референдум. Якби його провели у найближчу неділю, то 77,6% опитаних взяли б у ньому участь.
68,3% опитаних, які взяли б участь у референдумі щодо скасування мораторію на продаж землі проголосували б за те, аби продовжити термін дії заборони на її продаж. Серед усіх опитаних цей відсоток дещо менший — 63,4%.
Підтримали б на референдумі скасування заборони на продаж сільськогосподарських земель 23,2% українців. Загалом цю ідею підтримує 20,1% опитаних.
«Ставлення до питання запровадження ринку землі сільськогосподарського призначення міського та сільського населення майже не відрізняється: проголосували б за продовження мораторію на купівлю-продаж землі сільськогосподарського призначення 60,9% міських жителів і 68,9% сільських жителів», — йдеться у дослідженні.
Нагадаємо, що напередодні 11 листопада президент України Володимир Зеленський заявив, що винесе питання про продаж сільськогосподарської землі іноземцям на всеукраїнський референдум після того, як парламент проголосує земельну реформу у першому читанні.
Нагадаємо, що відповідно до попередніх опитувань групи «Рейтинг», 53% українців виступають проти скасування мораторію на продаж землі, водночас 70% підтримують надання фермерам права продавати та дарувати свої земельні паї, але виключно українцям та українським компаніям.
10 жовтня Володимир Зеленський виступив за тимчасове обмеження на продаж землі іноземців після скасування мораторію.
5 вересня Кабмін затвердив законопроєкт про ринок землі. Прем'єр-міністр Олексій Гончарук заявив, що цей законопроєкт є лише першим з низки актів, направлених на створення ринку землі в Україні. Згодом даний законопроєкт зареєстрували у Верховній Раді.
За словами міністерки фінансів Оксани Маркарової, за допомогою програми уряду зі здешевлення кредитів на купівлю землі, ставки на ці кредити знизять нижче 5% річних. На цю програму у 2020 році передбачили 4,4 мільярда гривень.
19 вересня прем'єр-міністр України Олексій Гончарук заявив, що ринок землі в Україні запрацює 1 жовтня 2020 року.
Раніше в уряді повідомили, що дозволять іноземним компаніям продавати та купувати земельні паї. Водночас для цього цим компаніям треба створити юридичну особу в Україні.
Нагадаємо, що президент України Володимир Зеленський доручив парламенту до 1 грудня 2019 року ухвалити законопроєкт про ринок земель сільськогосподарського призначення.
Нагадаємо, що раніше президент України Володимир Зеленський виступив за скасування мораторію на продаж землі та відкриття ринку сільськогосподарських земель в Україні.
Зазначимо, що через заборону на продаж сільськогосподарської землі в Україні (дію мораторію на продаж) єдиним способом передати землю іншій зацікавленій особі за винагороду є її здача в оренду. Договори на оренду землі зазвичай є довгостроковими та укладаються в середньому на 8-10 років. При цьому, вартість оренди земельних паїв є заниженою, а ринок — неконкурентним, адже, як правило, на оренду паїв претендує лише один орендар, який і диктує ціну.
- Поділитися: