Життя

Держава минулого року виконала план з приватизації на 1,4% — Мінфін

Мінфін
Життя/Держава минулого року виконала план з приватизації на 1,4% — Мінфін
Зберегти
Вигляд
Бюджет України протягом 2018 року отримав близько 300 мільйонів гривень від проведення приватизації, що складає 1,4% від запланованого показника.

Зокрема, протягом минулого року не було продано жодного лоту так званої «великої» приватизації, а отримані надходження здійснювались за рахунок продажу малих державних та комунальних підприємств (у системі «Prozorro.Продажі»).

Кошти, які держава недоотримала від проведення приватизації, довелося компенсувати запозиченнями.

«Внаслідок надзвичайно низьких надходжень від приватизації у сумі 0,3 млрд грн, уряд у грудні ухвалив рішення про їх заміщення додатковим обсягом внутрішніх запозичень. Планові показники державних запозичень до загального фонду бюджету протягом року були збільшені з 215 млрд грн до 289 млрд грн», — повідомляють у Міністерстві фінансів України.

Загалом, протягом 2018 року Україна взяла у борг додатково 277 мільярдів гривень, з яких 103 мільярди гривень (у еквіваленті) — зовнішні запозичення.

Наприкінці 2018 року міністерка фінансів України Оксана Маркарова повідомила, що приватизацію планують відновити на початку 2019 року.

11 грудня стало відомо, що конкурс на приватизацію Центренерго скасували.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Чому Центренерго продадуть у 2018 році

Нагадаємо, що 10 травня 2018 року Кабінет міністрів затвердив перелік об’єктів «великої приватизації». Зокрема, до нього увійшли Центренерго, Одеський припортовий завод, Сумихімпром (приватизація яких завершиться за правилами попереднього закону про приватизацію), Об'єднану гірничо-хімічну компанію, Завод Електроважмаш, Аграрний фонд, Державну продовольчу зернову корпорацію України та інші державні підприємства.

Пов`язані новини