Держава обіцяє купити квартири чотирьом кримським політв’язням, які після обміну повернулися в Україну — йдеться про Олега Сенцова, Олександра Кольченка, Володимира Балуха та Артура Панова.

Про це в ефірі програми «Нині вже» на hromadske повідомила уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова.

«Ми зараз працюємо з Офісом президента щодо придбання квартир Сенцову, Кольченку, Балуху і Панову Артуру», — сказала Денісова.

За її словами, йдеться про житло в Києві. Усі четверо згодні залишитись у місті, зокрема через те, що до Криму повернутися вони не можуть.

«Ми спочатку спитали, що вони хотіли б, з ким жити, з’ясували склад родин і все це передали в Офіс президента», — уточнила омбудсмен.

Конкретних термінів надання житла вона поки назвати не може.

«Ми всю інформацію передали (Офісу президента — ред.), я думаю це буде найближчим часом зроблено», — резюмувала Денісова.

Раніше Денісова вже заявляла, що Сенцову і Кольченку «організували» тимчасове житло. У коментарі hromadske вона уточнила, що в ситуації з Кольченком йдеться про кімнату у гуртожитку, де вже 2 роки мешкає його родина.

7 вересня відбувся великий обмін полонених. З російського полону повернулися 35 українців. Серед них — 24 моряки, яких РФ захопила в Керченській протоці, режисер Олег Сенцов, Олександр Кольченко, Володимир Балух та інші, чиї прізвища кілька років поспіль звучали майже на всіх міжнародних зустрічах як прізвища політв'язнів.

Однак, незважаючи на масштабний обмін, у Росії та на окупованих нею територіях залишаються за ґратами ще понад 110 українців. Зокрема — кримський активіст Олексій Чірній, засуджений у справі так званих «українських диверсантів» Андрій Захтей, обвинувачений у шпигунстві Валентин Виговський. Також російська влада не припиняє переслідування кримських татар.

Поділитись: