Економіка

Державне бюро розслідувань розпочне роботу 27 листопада

ДБР
Економіка/Державне бюро розслідувань розпочне роботу 27 листопада
Зберегти
Вигляд
Згідно з реформою Генпрокуратури, яка розпочалась у 2014 році, ГПУ втрачає функцію слідства і має передати розслідування злочинів, пов’язаних з корупцією серед високопосадовців ДБР та НАБУ. Слідчі нового Державного бюро розслідувань складуть присягу та розпочнуть перші кримінальні провадження 27 листопада.

«На цю дату планується призначення 295 слідчих Державного бюро розслідувань, якщо вони матимуть позитивні висновки за результатами спеціальних перевірок та психофізіологічного дослідження за допомогою поліграфу», — зазначили в ДБР.

Серед них: 102 слідчих центрального апарату та 193 слідчих територіальних управлінь Бюро.

У центральному апараті та територіальних управліннях Бюро уже сформували слідчі підрозділи за трьома напрямками:

  • розслідування злочинів у сфері службової діяльності та корупції;
  • розслідування злочинів, вчинених працівниками правоохоронних органів та у сфері правосуддя;
  • розслідування військових злочинів.

Одночасно тривають конкурси на 73 посади слідчих, з них: ­38 посад у центральному апараті та 35 – в територіальних управліннях.

Усього станом на 27 листопада у Державному бюро розслідувань має бути призначено 520 працівників. Серед них: ­177 – у центральному апараті та 343 – в територіальних управліннях.

Водночас, Державне бюро розслідувань розпочне роботу без оперативних працівників, а під час досудових розслідувань будуть залучатися оперативні підрозділи інших правоохоронних органів.

Територіальні управління Бюро розпочнуть роботу одночасно з центральним апаратом. Створено 7 територіальних управлінь, які розташовані у Києві, Краматорську, Львові, Мелітополі, Миколаєві, Полтаві та Хмельницькому.

16 листопада 2017 року конкурсна комісія обрала директора ДБР та його заступників. Головою слідчого органу став Роман Труба.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Що треба знати про роботу Держбюро розслідувань — інтерв'ю з директором

Тоді він заявив, що запустити повноцінну роботу Держбюро розслідувань він зможе до липня 2018 року, але цього не сталось. Згодом, в інтерв'ю Громадському Труба заявив, що запуск підконтрольного йому відомства затягують.

Під час голосування за голову ДБР було багато обставин, які вказували на те, що «немає вільного вибору», вважає керівник департаменту спецрозслідувань Генпрокуратури Сергій Горбатюк.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Генеральна передача справ: хто розслідуватиме злочини високопосадовців

Також нагадаємо, що 7 листопада, Наталія Бурейко, яка назвала себе студенткою, повідомила у Facebook про погрози та домагання з боку нібито заступника голови департаменту захисту економіки Національної поліції України Олександра Варченка. Чоловік нібито погрожував їй у соцмережі Tinder. Сам Варченко заявив, що це «проповокація». Дружиною Варченка є перша заступниця голови Державного бюро розслідувань Ольга Варченко. Укоментарі Громадському Варченко заявила, що перепсика з погрозами від її чоловіка — «фейк» і провокація проти неї самої. На її думку, ця ситуація пов’язана із її професійною діяльністю. Більше того, Ольга Варченко заявила, що «знає, кому це вигідно».

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ (Не)вигадана історія: що сталося між імовірно студенткою КПІ та ймовірно силовиком Варченком


Більше про:
# дбр
Пов`язані новини