УКРАЇНА

Держдеп США рекомендує Україні скасувати е-декларації для громадських активістів

31 березня, 2018 08:39
УКРАЇНА/Держдеп США рекомендує Україні скасувати е-декларації для громадських активістів
Зберегти
Вигляд
Державний департамент США закликав Україну скасувати е-декларування для активістів та членів неурядових організацій.

Державний департамент США закликав Україну скасувати е-декларування для активістів та членів неурядових організацій.

Про це йдеться у заяві речниці Держдепартаменту Хезер Науерт.

«Сполучені Штати рішуче закликають уряд України скасувати закон, який вимагає розкривати активи учасників громадянського суспільства та міжнародних членів наглядових рад державних підприємств», — йдеться у заяві.

У Держдепі наголосили, що система декларування активів в Україні має працювати для державних посадових осіб до відповідальності, а не створювати непотрібний тягар або тиск на громадянське суспільство.

«Цей каральний закон стосується тих самих людей, які прагнуть підвищити прозорість і підзвітність в Україні, виконуючи обіцянки Євромайдану та прагнення українського народу до демократичної країни, що керується верховенством закону», — заявили у Держдепі.

США закликали терміново скасувати цю вимогу закону, а поки цього не зроблено, надати тимчасову амністію для тих осіб, які не подадуть декларації у встановлені терміни.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Попався, жучку, панові в ручку: що буде, якщо влада не скасує декларування для антикорупціонерів

Нагадаємо, що НАЗК уточнило, хто з антикорупціонерів має подавати декларації.

Раніше в Адміністрації президента Петра Порошенка заявили, що Верховна Рада повинна скасувати обов’язок подання е-декларацій для представників громадських організацій.

Країни «Великої сімки» заявили, що вимоги електронного декларування для антикорупційних активістів та міжнародних членів наглядових рад державних компаній необхідно скасувати відповідно до рекомендацій Венеціанської комісії.

У березні 2018-го Київська школа економіки заявила про загрозу закриття через закон про декларування.

Нагадаємо, правозахисники розкритикували ухвалений парламентом та підписаний президентом закон «Про запобігання корупції».

Раніше замість обов'язкової подачі декларацій, президент Петро Порошенко запропонував громадським активістам обов'язкове звітування.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Поганий і ще гірший: що пропонує президент  замість е-декларування для ГО в законопроектах № 6674 та №6675. 

Пов`язані новини