ENRU

Держдума Росії ухвалила заборону анонімності в месенджерах

Держдума Росії ухвалила в третьому читанні законопроект про регулювання діяльності месенджерів і фактичну заборону анонімного використання таких додатків.

За законопроект проголосували 373 депутати, троє голосували проти, ще двоє депутатів утрималися, передає Meduza.

За новим законом розробники месенджерів зобов'язані будуть ідентифікувати користувачів за номером телефону і регулювати поширення повідомлень, в тому числі масових розсилок.

У Держдумі заявляли, що користувачів будуть відключати від месенджерів через суд. Документ набуде чинності з 1 січня 2018 року.

Дума також ухвалила закон про посилення контролю за продажем SIM-карт, щоб їх не можна було купити, не надавши стільниковому оператору достовірні паспортні дані.

Також був ухвалений закон про заборону засобів обходу блокувань, який передбачає блокування анонімайзерів і VPN, які не обмежують доступ до сторінок з реєстру заборонених сайтів Роскомнадзора. Виявляти такі анонімайзери будуть ФСБ і МВС. Закон набуде чинності з 1 листопада 2017 року.

Нагадаємо, глава Роскомнадзору Олександр Жаров звернувся до адміністрації Telegram і Дурова з проханням зареєструвати Telegram як розповсюджувач інформації в Росії. У разі відмови, Роскомнадзор погрожував заблокувати месенджер Telegram у Росії.

Автор Telegram Дуров розкритикував заяву Роскомнадзору і зазначив це виглядає «як саботаж державних інтересів» Росії.

Після цього, 26 червня ФСБ Росії заявила, що теракт в метро Санкт-Петербурга 3 квітня був підготовлений за допомогою месенджера Telegram.

У свою чергу, у Telegram оприлюднили інструкції з обходу блокування месенджера у Росії.

Дуров заявив, що вимога Роскомнадзору передати дані користувачів Telegram суперечить законам РФ.

На це Жаров відповів, що про отримання доступу до листування не йдеться. «Питання тільки у п'яти ідентифікаторах, які месенджер повинен повідомити в Роскомнадзор, вони офіційно будуть внесені до реєстру поширення інформації», — сказав він. 

Засновник Telegram Дуров погодився надати дані для реєстрації месенджера в РФ за умови, що Роскомнадзор не буде вимагати особистих даних користувачів.

Підписуйтесь на наш канал в Telegram