УКРАЇНА

Держказначейство виділить позики Пенсійному фонду для виплати пенсій

25 липня, 2018 14:28
УКРАЇНА/Держказначейство виділить позики Пенсійному фонду для виплати пенсій
Зберегти
Вигляд
Державна казначейська служба України виділить позики Пенсійному фонду для покриття тимчасових касових розривів, які стали причиною затримки з виплати пенсій.

Державна казначейська служба України виділить позики Пенсійному фонду для покриття тимчасових касових розривів, які стали причиною затримки з виплати пенсій.

Про це повідомила очільниця казначейства Тетяна Слюз, під час селекторної наради, передає «Інтерфакс-Україна».

«Сьогодні та завтра (25-26 липня — ред.) ми будемо надавати позики для виплати пенсій, щоб покрити короткострокові касові розриви у надходженнях Єдиного соціального внеску», — повідомила Слюз.

Касовий розрив — це ситуація, яка полягає у тимчасовій недостатності коштів у бюджетах чи фондах через затримки з надходженнями доходів. Зокрема, така ситуація виникає тоді, коли у бюджет чи фонд надійшло недостатньо коштів на момент здійснення виплати.

За її словами, казначейство повністю розрахувалось із Пенсійним фондом, а затримки з виплат, які відбулись наприкінці липня, у повній мірі є відповідальністю фонду.

Нагадаємо, що у Пенсійному фонді повідомили про проблеми з виплатами пенсій за липень 2018 року. Зокрема, там пояснюють ситуацію тимчасовим дефіцитом коштів на рахунку пенсійного фонду через те, що туди не було переказано доходів від сплати єдиного соціального внеску.

Як зазначається, на виплати пенсій у липні 2018 року необхідно спрямувати 29,9 мільярдів гривень. В той же час, Пенсійний фонд станом на 24 липня зміг виділити 24,9 мільярдів гривень. Відповідно, наразі для сплати пенсій не вистачає близько 5 мільярдів гривень.

Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман доручив провести службове розслідування щодо керівництва Пенсійного фонду за фактом затримок.

Раніше українцям з великим стажем та малою пенсією провели перерахунок виплат у березні 2019 року.

Раніше повідомлялося, що уряд планує підвищити пенсії людям з великим стажем, але маленькою зарплатнею.

У Пенсійному фонді розповіли, як перерахують пенсії для працюючих пенсіонерів.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Не за віком, а за стажем: що треба знати про пенсійну реформу

Напередодні у Грузії провели пенсійну реформу та запровадили накопичувальне пенсійне забезпечення.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як самостійно накопичити на гідну пенсію

Пов`язані новини