Держсекретар США Майк Помпео і голова Міністерства закордонних справ Туреччини Мевлют Чавушоглу обговорили процес мирного врегулювання у Лівії.

Про це Помпео написав на своїй сторінці в Twitter.

«Сьогодні у Берліні ми з турецьким міністром закордонних справ Мевлютом Чавушлогу обговорили мирний процес в Лівії. Ми погодилися один з одним щодо необхідності офіційного припинення вогню і надійних механізмів контролю», — написав держсекретар США.

Як повідомляє TACC, Німеччина 19 січня проводить у Берліні міжнародну конференцію з врегулювання ситуації в Лівії, де після вбивства лідера Лівії Муаммара Каддафі у 2011 році почався хаос. Для участі в берлінській конференції запросили Росію, Алжир, Велику Британію, Єгипет, ОАЕ, Китай, США, Туреччину та Францію.

Нагадаємо:

У Лівії після повалення режиму Муамара Кадафі з 2014 року існує щонайменше чотири паралельні уряди. Найбільше влади має міжнародно визнаний Уряд національної єдності на чолі з Фаїзом Сараджем, який базується в столиці країни Триполі і який підтримала ООН, та Лівійська національна армія на чолі з військовим генералом Халіфою Хафтаром на сході країни.

З квітня 2019 року Хафтар оголосив про масштабний наступ на Триполі з метою встановити контроль над усією Лівією та повалити Сараджа. Станом на кінець грудня 2019-го бойові дії між військами Уряду національної єдності та Лівійської національної армії ведуться в передмісті столиці.

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile