Держсекретар США і глава МЗС Туреччини підтримали створення механізму контролю за припиненням вогню в Лівії
Держсекретар США Майк Помпео і голова Міністерства закордонних справ Туреччини Мевлют Чавушоглу обговорили процес мирного врегулювання у Лівії.
Про це Помпео написав на своїй сторінці в Twitter.
«Сьогодні у Берліні ми з турецьким міністром закордонних справ Мевлютом Чавушлогу обговорили мирний процес в Лівії. Ми погодилися один з одним щодо необхідності офіційного припинення вогню і надійних механізмів контролю», — написав держсекретар США.
Як повідомляє TACC, Німеччина 19 січня проводить у Берліні міжнародну конференцію з врегулювання ситуації в Лівії, де після вбивства лідера Лівії Муаммара Каддафі у 2011 році почався хаос. Для участі в берлінській конференції запросили Росію, Алжир, Велику Британію, Єгипет, ОАЕ, Китай, США, Туреччину та Францію.
Нагадаємо:
- 21 грудня парламент Туреччини схвалив меморандум порозуміння щодо безпекової та військової співпраці з міжнародно визнаним Урядом національної єдності Лівії.
- 26 грудня міжнародно визнаний Уряд національної єдності Лівії попрохав Туреччину про військову допомогу для того, щоб відбити наступ військ генерала Халіфи Хафтара на столицю Триполі.
- 30 грудня на основі звернення Уряду національної єдності президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган вніс до парламенту країни подання щодо розміщення турецьких військ у Лівії.
- 2 січня парламент Туреччини підтримав подання Ердогана.
- 4 січня Парламент представників Лівії проголосувала проти направлення військового контингенту до Лівії. Палата представників є органом законодавчої влади, який визнає ООН, але який не визнає Уряд національної єдності.
- 5 січня по військовій академії в столиці Лівії Триполі було здійснено авіаудар. За попередніми даними, загинуло щонайменше 28 людей.
- У понеділок, 6 січня, Лівійська національна армія повідомила про взяття контролю над стратегічним прибережним містом Сірт.
- Європейський Союз засудив рішення Туреччини направити в Лівію свої війська на основі домовленості з тамтешнім Урядом національної єдності.
У Лівії після повалення режиму Муамара Кадафі з 2014 року існує щонайменше чотири паралельні уряди. Найбільше влади має міжнародно визнаний Уряд національної єдності на чолі з Фаїзом Сараджем, який базується в столиці країни Триполі і який підтримала ООН, та Лівійська національна армія на чолі з військовим генералом Халіфою Хафтаром на сході країни.
З квітня 2019 року Хафтар оголосив про масштабний наступ на Триполі з метою встановити контроль над усією Лівією та повалити Сараджа. Станом на кінець грудня 2019-го бойові дії між військами Уряду національної єдності та Лівійської національної армії ведуться в передмісті столиці.
- Поділитися: