Деякі держави вивозять з України своїх представників моніторингової місії ОБСЄ

Деякі держави—учасниці ОБСЄ відкликають з України своїх представників, яких відрядили на службу до Спеціальної моніторингової місії (СММ). Їм радять залишити Україну впродовж наступних кількох днів.

Про це йдеться в заяві СММ.

Які саме країни ухвалили таке рішення, не зазначається, але за даними «Інтерфакс-Україна», серед них США та Велика Британія.

У місії пояснили, що більшість персоналу — це міжнародні службовці держав-учасниць ОБСЄ, тому країни мають право передислоковувати своїх відряджених громадян як усередині країни, так і за її межі.

Водночас у СММ зазначили, що місія буде й надалі виконувати затверджений ОБСЄ мандат зі спостерігачами, розміщеними в десяти містах по всій Україні.

«Безпека всього нашого персоналу є найвищим пріоритетом для Місії, і СММ продовжуватиме постійно стежити за безпековою ситуацію», — йдеться в заяві.

Спеціальна моніторингова місія ОБСЄ складається з неозброєних цивільних спостерігачів, які здійснюють моніторинг і звітують про ситуацію з дотримання прав людини та гуманітарну ситуацію як у зоні конфлікту на сході, так і на всій території України.

Побоювання країн

Усе більше країн звертають увагу на збільшення кількості російських військ уздовж кордонів з Україною.

СШАКанадаЧорногорія, Нідерланди, Японія, Латвія, Велика Британія, Естонія, Данія, НорвегіяНова ЗеландіяНімеччина, Литва, Фінляндія, Італія, Швеція, Чехія та Ірак уже радили громадянам залишити територію нашої країни. А Південна Корея навіть наказала своїм громадянам виїхати з України, погрожуючи відповідальністю в разі невиконання.

А як щодо дипломатів?

Державний департамент США 24 січня дав дозвіл на добровільний від’їзд державних службовців США та наказав виїхати членам родин держслужбовців із посольства у Києві.

Про виїзд сімей своїх дипломатів також оголосили Велика Британія, Австралія та Німеччина, Канада та Ізраїль. Згодом стало відомо, що США евакуюють з України частину дипломатів і припиняють надавати консульські послуги.

Водночас президент Володимир Зеленський запевняв, що вивезення дипломатів деяких країн з України ще не означає неминучого загострення.

А посли Європейського Союзу та Великої Британії в Україні — Матті Маасікас та Мелінда Сіммонс — повідомили, що залишаються в Києві. Крім того, ЄС заявив, що не закриватиме свої представництва в Україні.