Заступник помічника держсекретаря США Джордж Кент і тимчасовий повірений у справах США в Україні Вільям Тейлор (ліворуч) свідчать в Конгресі США, 13 листопада 2019 року
Фото:

EPA-EFE/JIM LO SCALZO

Заступник помічника держсекретаря США у справах Європи і Євразії Джордж Кент заявив, що ще у 2015-му році висловлював стурбованість тим, що участь сина ексвіцепрезидента США Джо Байдена Гантера Байдена у раді директорів газової компанії Burisma «справляє враження конфлікту інтересів».

Про це Кент заявив у своєму вступному слові під час відкритих свідчень у Конгресі у справі про імпічмент Трампа щодо тиску на Україну.

Водночас він відкинув будь-яку теорію змови, яку просуває Трамп і його союзники по Республіканській партії: вони звинувачували Джо Байдена у тому, що той змусив український уряд звільнити прокурора Злочевського, який займався справою Burisma.

«Однак дозвольте мені висловитися якнайясніше: я ніколи не був свідком якихось спроб з боку будь-кого з посадовців США захистити Burisma від перевірок», — додав він.

Нагадаємо, у США триває скандал щодо ймовірного тиску Трампа на Зеленського.

  • На початку вересня 2019-го інформатор з Білого дому подав скаргу до Конгресу, у якій йшлося, що Трамп під час розмови з президентом України Володимиром Зеленським у липні 2019-го нібито вимагав розслідування у справі компанії Burisma, у раді директорів якої працював Гантер Байден, син конкурента Трампа на виборах 2020, демократа Джо Байдена.
  • У Конгресі США почали розслідування щодо можливих спроб Трампа та його адвоката Рудольфа Джуліані тиснути на українську владу.
  • 24 вересня у Палаті представників США запустили процедуру імпічменту Трампу. Трамп визнав, що під час бесіди із Зеленським згадував про Байдена, але запевняє, що не тиснув на президента України.
  • 25 вересня Білий дім оприлюднив стенограму липневої розмови Трампа і Зеленського. У ній Трамп просить Зеленського «зробити йому послугу» і «розібратися зі справою», на що Зеленський каже, що наступний генпрокурор буде «стовідсотково його людиною».
  • 13 листопада почались публічні слухання свідків у справі про імпічмент Трампа.
Поділитись: