Залучення інвестицій у відбудову зруйнованого війною Донбасу можливе лише за умови, що інвестори прийдуть до України взагалі.

Про це повідомив головний економіст Європейського банку реконструкції та розвитку Сергій Гурієв в інтерв’ю Громадському.

«Це хороше запитання. Крім цього, треба щоб інвестор прийшов не лише на Донбас, а в Україну взагалі. Після цього будуть інвестиції в Донбас», — відповів Гурієв на питання про те, що потрібно зробити, щоб залучити інвестиції у відбудову Донбасу.

За його словами, займатися відбудовою територій, які найбільше постраждали від військово конфлікту мають насамперед не приватні підприємці, а донори. Зокрема, ЄБРР наразі тісно співпрацює з Маріуполем попри його близькість до лінії розмежування.

«Але кажучи взагалі про якість інвестицій, ми повинні повернутися до того, з чого почали. Центральне місце в програмі партії «Слуга Народу» посідає боротьба з корупцією, судова реформа. Мені здається, іноземні інвестори повинні знати, що суди працюють не для олігархів», — додав Гурієв.

Нагадаємо, що під час зустрічі з бізнесом 20 червня Зеленський заявив, що Українські олігархи погодилися профінансувати відновлення Донбасу та взяли на себе конкретні сектори відбудови. Щодо Коломойського Зеленський заявив: «Пан Ігор Коломойський буде вкладати дуже великі гроші у відновленні інфраструктури Донбасу, але він про це ще не знає».

Раніше Зеленський повідомляв, що запропонує представникам великого бізнесу інвестувати у відновленні інфраструктури Донбасу. Також президент анонсував проведення великого інвестиційного форуму з питань відновлення Донбасу, який має відбутися у вересні 2019 року.

Зазначимо, що обсяги інвестицій в Україну у першому кварталі 2019 року склали 800 мільйонів доларів. Водночас обсяги переказів українських заробітчан за 2018 рік склали 14 мільярдів доларів

Раніше повідомлялось, що уряд Японії виділив 2,8 мільйона доларів на відновлення Донбасу.

Поділитись: