До другого читання Верховна Рада може отримати «тисячі» правок до законопроекту про Антикорупційний суд.

До другого читання Верховна Рада може отримати «тисячі» правок до законопроекту про Антикорупційний суд.

Про це заявив голова Верховної Ради Андрій Парубій на спільній конференції ВР та Європейського парламенту, присвяченій реформі парламенту.

Розповідаючи про роботу парламенту, він зазначив: «Навіть попри тисячі правок Рада все одно продовжує працювати й ухвалювати закони. Це для мене найбільше досягнення. Нас чекає розгляд закону про Антикорупційний суд і я впевнений, що і там теж можемо отримати тисячу правок, аби затягнути процес».

Нагадаємо,  1 березня президент Петро Порошенко заявив, що закон про Антикорупційний суд мають остаточно ухвалити навесні поточного року.

Водночас директор Національного антикорупційного бюро Артем Ситник заявив, що необхідноАнтикорупційний суд необхідно створити якомога швидше.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Не маю ілюзій, що влада облишила спроби нас знищити — Інтерв’ю з директором НАБУ Артемом Ситником

1 березня Верховна Рада в першому читанні підтримала президентський законопроект про Антикорупційний суд.

Цей законопроект про Антикорупційний суд президент України більше року обіцяв і ще кілька місяців уносив у парламент. Ідеться про Вищий антикорупційний суд, який глава держави взяв зобов’язання створити, прописавши його в законі про судоустрій та статус суддів.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Першочергова задача України — створити незалежний антикорупційний суд» — постійний представник МВФ в Україні

Водночас Міжнародний валютний фонд повідомив, що ухвалення президентського законопроекту про Антикорупційний суд у його нинішній редакції є порушенням Києвом своїх зобов'язань перед МВФ і суперечить рекомендаціям Венеційської комісії.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Антикорупційний суд: між бажаннями президента і вимогами Заходу.

Створення Антикорупційного суду — одна з вимог міжнародних партнерів України. Серед його запланованих функцій має бути, зокрема, ведення справ Національного антикорупційного бюро.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «До процесу створення Антикорупційного суду немає довіри» — співавтор законопроекту Гіоргі Вашадзе.

Поділитись: