Війна / Полонені

До Москви побачити полонених моряків приїхали 17 їхніх родичів

Громадське
Війна/Полонені/До Москви побачити полонених моряків приїхали 17 їхніх родичів
Зберегти
Вигляд
До Москви на судові засідання у справі полонених українських моряків приїхали 17 їхніх родичів. Про це повідомила кореспондентка Громадського з місця подій.

Серед родичів — батьки моряків, дружини, брати та сестри. Рідні побачили полонених вже у будівлі суду, дехто встиг поговорити з ними та навіть обійняти.

Спілкуватися з журналістами на камеру родичі моряків відмовляються. Кажуть, що обов'язково нададуть інтерв'ю, коли їхні рідні будуть вдома, а не в полоні у Москві.

Також вони розповіли, що дякують адвокатам за їхню роботу і дуже переживають за стан здоров’я моряків та умови їх утримання.

16 січня Лефортовський суд Москви продовжив термін тримання під вартою всім 24 полоненими українським морякам до 24 та до 26 квітня 2019 року. Адвокати подаватимуть апеляції щодо всіх українців.

Україна наполягає, що захоплені українські моряки є військовополоненими, тож їх не можуть судити, утримувати в СІЗО чи обмінювати як політв'язнів.

Путін заявив, що питання обміну українських моряків можна розглядати після завершення кримінальної справи. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Питання політичне: як Росія фабрикує справи українських моряків

Нагадаємо, зранку 25 листопада українські кораблі та рейдовий буксир планово вийшли з порту Одеси до порту Маріуполя. Під час цього завдання російське судно протаранило український буксир та пошкодило його. При виході з Керченської протоки російські судна обстріляли та захопили українські кораблі біля Керченської протоки. Загалом на трьох суднах були 24 українських військових, двоє з них службовці СБУ. Троє з них дістали поранення.

Після захоплення усіх українців взяли від варту на 2 місяці. Їх звинуватили у незаконному перетині кордону Російської Федерації в Чорному морі. 29 листопада українців вивезли до СІЗО Москви.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Керченські бранці: що відомо про українських моряків, яких захопили російські військові

   
Пов`язані новини