Посол Сполучених Штатів з питань міжнародної релігійної свободи Сем Браунбек приїде в Україну.

Посол Сполучених Штатів з питань міжнародної релігійної свободи Сем Браунбек приїде в Україну.

Про це повідомляє Державний департамент США.

Посол планує зустрітися з представниками влади, а також українськими релігійними лідерами.

Після України Браунбек попрямує до Польщі, де візьме участь у конференції Організації з безпеки і співробітництва в Європі, яка присвячена правам людини. Він обговорить репресії проти мирних членів етнічних та релігійних груп. Зокрема, американський посол планує відвідати територію концтабору «Аушвіц».

Також Браунбек планує відвідати Узбекистан, де збирається зустрітися з посадовцями країни та обговорити з ними політику релігійної свободи.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Томос для України: все буде добре

Нагадаємо, 19 квітня Рада підтримала звернення президента про створення Української помісної церкви

Порошенко зустрівся з представниками українських церков. Патріарх УПЦ КП Філарет та предстоятель УАПЦ Макарій передали главі держави звернення до Вселенського патріарха Варфоломія про надання українській церкві Томосу про автокефалію. Відтак глави українських церков закликали Варфоломія надати дозвіл на створення єдиної української церкви.

УПЦ Київського патріархату також закликала УПЦ МП підтримати створення помісної церкви. В УПЦ МП заявили, що немає ніяких підстав для визнання іншої православної церкви.

В УПЦ МП заявляли, що Патріарх УПЦ КП Філарет закликає до «релігійної війни».

Предстоятель УПЦ Київського патріархату Філарет заявив, що після отримання Українською церквою Томоса про автокефалію частина Московського патріархату (МП), яка не захоче приєднуватися до єдиної помісної православної церкви, має перейменуватись у «Російську православну церкву в Україні».

За надання Україні Томосу про автокефалію виступає президент Петро Порошенко.

У Російській православній церкві відреагували на заяви президента України Петра Порошенка про «твердий намір розрубати зв’язки» з церквою РФ. У РПЦ Московського патріархату заявили, що це було «відчайдушною спробою утримати владу».

31 серпня московський патріарх Кирило прибув до Стамбула на зустріч з Константинопольським патріархом Варфоломієм. Константинопольський патріарх повідомив патріарху Кирилу про впровадження автокефалії в Україні.

Українська православна церква Київського патріархату заявила, що Вселенський Патріархат може дозволити автокефалію в Україні до кінця року.

Поділитись: