Вселенський Патріархат може до кінця 2018 року остаточно ухвалити рішення про надання Україні Томосу про автокефалію Православної церкви.

Вселенський Патріархат може до кінця 2018 року остаточно ухвалити рішення про надання Україні Томосу про автокефалію Православної церкви.

Про це в ефірі програми «Нині вже» на Громадському повідомив архієпископ, речник Київської Патріархії Євстратій (Зоря).

«Найбільш вірогідно, що це відбудеться протягом вересня і жовтня, і не буде відкладено на листопад-грудень», — сказав Євстратій.

На його думку, сьогодні, коли у Стамбулі Константинопольський патріарх Варфоломій повідомив Московському патріарху Кирилу про впровадження рішення щодо автокефалії в Україні — це було «точкою неповернення».

«Після таких заяв навряд чи Вселенський Патріархат відступатиме у своїх позиціях і буде відтягувати це (надання автокефалії – ред.) на невизначений час», — сказав Євстратій.

Як повідомив в ефірі Громадського журналіст Сакен Аймурзаєв, процедура надання Україні автокефалії Православної церкви буде такою: 1-3 вересня у Стамбулі українське питання розглянуть на церковному Соборі, після — у десятих числах жовтня це обговорить Синод церкви Константинополя, на якому будуть присутні найближчі помічники патріарха Варфоломія. Саме у жовтні Варфоломій може оголосити остаточне рішення.

Наголосимо, що після рішення Вселенського Патріархату про дозвіл на створення в Україні єдиної помісної церкви у Києві ще мають зібрати собор служителів Московського та Київського патріархату, де мають обрати єдиного патріарха помісної церкви.

Потім до Києва має приїхати представник Константинопольської церкви та передати Україні Томос про автокефалію.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Томос для України: все буде добре

Зранку 31 серпня московський патріарх Кирило прибув до Стамбула на зустріч з Константинопольським патріархом Варфоломієм. Константинопольський патріарх повідомив патріарху Кирилу про впровадження автокефалії в Україні.

З 1 по 3 вересня у Стамбулі відбудеться загальне зібрання єпископату Константинопольської Патріархії. Очікується, що на ньому обговорять питання про створення єдиної помісної української церкви.

У Російській православній церкві відреагували на заяви президентаУкраїни Петра Порошенка про «твердий намір розрубати зв’язки» з церквою РФ. У РПЦ Московського патріархату заявили, що це було «відчайдушною спробою утримати владу».

Раніше предстоятель УПЦ Київського патріархату Філарет заявив, що після отримання Українською церквою томоса про автокефалію частина Московського патріархату (МП), яка не захоче приєднуватися до єдиної помісної православної церкви, має перейменуватись у «Російську православну церкву в Україні».

Як повідомлялося, в УПЦ Московського патріархату заявили, що томос про надання автокефалії Українській православній церкві вже написаний.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Геть від Москви: чи підтримають прихожани та священики УПЦ МП єдину помісну церкву в Україні?

В УПЦ МП заявляли, що Патріарх УПЦ КП Філарет закликає до «релігійної війни».

Нагадаємо, 19 квітня Рада підтримала звернення президента про створення Української помісної церкви

Порошенко зустрівся з представниками українських церков. Патріарх УПЦ КП Філарет та предстоятель УАПЦ Макарій передали главі держави звернення до Вселенського патріарха Варфоломія про надання українській церкві Томосу про автокефалію. Відтак глави українських церков закликали Варфоломія надати дозвіл на створення єдиної української церкви.

УПЦ Київського патріархату також закликала УПЦ МП підтримати створення помісної церкви. В УПЦ МП заявили, що немає ніяких підстав для визнання іншої православної церкви.

Помісна церква — це об'єднання всіх православних вірян, яке створюється за територіальним принципом. Помісна церква виступає на противагу вселенській, стає незалежною та самоврядною на території певної держави і зазвичай узгоджується з політико-адміністративним поділом та державними кордонами.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Молитися по-новому: що таке помісна церква і навіщо вона потрібна

Поділитись: