Нові санкції США проти Росії через отруєння Скрипаля набули чинності
Другий пакет санкцій уряду США проти Російської Федерації набув чинності від 26 серпня. Нові обмеження запроваджені через те, що російська влада не взяла відповідальності за отруєння свого колишнього розвідника Сергія Скрипаля та його доньки Юлії в Великій Британії.
Перелік санкцій опублікований у журналі уряду Сполучених Штатів Federal Register.
Уряд США заявив, що не підтримуватиме подальше надання будь-яких позик або фінансової чи технічної допомоги Росії жодною міжнародною фінансовою установою.
Також США заборонили всім американським банкам надавати позики або кредити російському урядові за винятком позик і кредитів для купівлі продовольства чи інших сільськогосподарських товарів.
Банкам США також забороняється брати участь у первинному продажі суверенного боргу і видавати кредити російському уряду. Ці обмеження стосуються усіх валют, окрім рублів.
Санкції ускладнюють ліцензування експорту російським підприємствам товарів і технологій у галузях: виробництва хімічної і біологічної зброї, боротьби з тероризмом і злочинністю, обігу вогнепальної зброї, виробництва балістичних ракет, нерозповсюдження ядерної зброї, космічних технологій, безпеки польотів цивільної авіації та регіональної стабільності.
Перший пакет санкцій Вашингтон запровадив у серпні 2018 року. Він стосувався обмежень на експорт товарів, пов'язаних із національною безпекою.
Нагадаємо:
- У березні 2018 року 66-річний громадянин Росії, колишній розвідник Сергій Скрипаль потрапив до лікарні з важким отруєнням. Після отруєння Британія видворила російських дипломатів. МЗС Росії заявило про вислання 23 британських дипломатів «у відповідь на дії Британії».
- 5 вересня 2018 року британські прокурори назвали причетними до отруєння колишнього співробітника російських спецслужб Сергія Скрипаля та його дочки Юлії двох росіян — Олександра Петрова і Руслана Боширова. Британія запевняє — це офіцери розвідки. Президент Росії Володимир Путін заявив, що це цивільні громадяни й у їхній біографії «немає нічого кримінального».
- Російський телеканал Russia Today опублікував інтерв'ю з Петровим і Бошировим, де вони заявили, що відвідували Солсбері як туристи.
- 26 вересня 2018 року видання The Insider і проєкт розслідувань Bellingcat повідомили, що справжнє ім'я Руслана Боширова — Анатолій Чепіга. За даними журналістів, він є полковником ГРУ РФ і має звання «Героя Росії».
- 9 жовтня видання The Insider і Bellingcat повідомили, що справжнє ім'я другого підозрюваного в отруєнні Скрипаля, відомого як Олександр Петров — Олександр Євгенович Мішкін. Він є військовим лікарем і полковником ГРУ Росії.
- Третій імовірно причетний до отруєння Скрипалів — людина під вигаданим ім'ям Сергій Федотов — раніше, у 2015 році, намагався отруїти речовиною з родини «Новачка» болгарського підприємця Омеляна Гебрева. У Болгарії розслідують зв'язок між отруєнням Скрипалів і місцевого підприємця. Британська газета The Telegraph повідомляла, що він не вилетів разом з Чепігою та Мішкіним з Великої Британії.
Сергій Скрипаль — полковник російської військової розвідки у відставці. У 2006 його засудили до 13 років в’язниці за звинуваченням у шпигунстві на користь Британії. Росія заявляла, що він передавав Лондону інформацію про російських секретних агентів в Європі. У 2010 у складі групи з чотирьох ув’язнених Скрипаля обміняли на звинувачених США у шпигунстві 10 осіб. Згодом Скрипаль переїхав жити у Британію.
Автор: Ігор Бігун
- Поділитися: