Другий пакет санкцій уряду США проти Російської Федерації набув чинності від 26 серпня. Нові обмеження запроваджені через те, що російська влада не взяла відповідальності за отруєння свого колишнього розвідника Сергія Скрипаля та його доньки Юлії в Великій Британії.

Перелік санкцій опублікований у журналі уряду Сполучених Штатів Federal Register.

Уряд США заявив, що не підтримуватиме подальше надання будь-яких позик або фінансової чи технічної допомоги Росії жодною міжнародною фінансовою установою.

Також США заборонили всім американським банкам надавати позики або кредити російському урядові за винятком позик і кредитів для купівлі продовольства чи інших сільськогосподарських товарів.

Банкам США також забороняється брати участь у первинному продажі суверенного боргу і видавати кредити російському уряду. Ці обмеження стосуються усіх валют, окрім рублів.

Санкції ускладнюють ліцензування експорту російським підприємствам товарів і технологій у галузях: виробництва хімічної і біологічної зброї, боротьби з тероризмом і злочинністю, обігу вогнепальної зброї, виробництва балістичних ракет, нерозповсюдження ядерної зброї, космічних технологій, безпеки польотів цивільної авіації та регіональної стабільності.

Перший пакет санкцій Вашингтон запровадив у серпні 2018 року. Він стосувався обмежень на експорт товарів, пов'язаних із національною безпекою.

Нагадаємо:

Сергій Скрипаль — полковник російської військової розвідки у відставці. У 2006 його засудили до 13 років в’язниці за звинуваченням у шпигунстві на користь Британії. Росія заявляла, що він передавав Лондону інформацію про російських секретних агентів в Європі. У 2010 у складі групи з чотирьох ув’язнених Скрипаля обміняли на звинувачених США у шпигунстві 10 осіб. Згодом Скрипаль переїхав жити у Британію.

Автор: Ігор Бігун
Поділитись: