Президент Бразилії Жаїр Болсонару заявив, що отримав результати четвертого тесту на коронавірус, який показав негативний результат. Про наявність коронавірусної хвороби (яку раніше публічно називав легкою формою грипу) він повідомив 7 липня.

Про це Болсонару написав у Facebook, додавши: «Доброго всім ранку». Він не уточнив, коли саме робив тестування.

Раніше бразильський президент робив три тести на коронавірус (останній — 22 липня), кожен із яких давав позитивний результат (тобто наявність коронавірусної хвороби).

Після заяви про негативний результат Болсонару зустрівся зі своїми прихильниками. Він був без захисної маски, обіймався та фотографувався з людьми.

7 липня під час закритого пресбрифінгу Болсонару повідомив, що в нього виявили коронавірусну хворобу COVID-19. До цього бразильський президент публічно заперечував серйозність загрози коронавірусу для країни, називаючи його легкою формою грипу, і звинувачував опозицію, ЗМІ, місцеву владу в намаганні скористатися епідемією та усунути його з посади.

  • У червні суд зобов'язав Болсонару носити маску в публічних місцях. За порушення Болсонару загрожує штраф у 2000 реалів (трохи більше 10 тисяч гривень).
  • Соцмережі Twitter і Facebook видалили сторінки президента Бразилії Жаїра Болсонару та 16 його прибічників, яких запідозрили в поширенні брехливих новин.
  • За даними Університету Джонса Гопкінса, Бразилія є другою найбільш постраждалою від коронавірусу країною. Там COVID-19 виявили в майже 2,3 мільйона людей, із них понад 85 тисяч померли.
Поділитись: