Асоціація преси Бразилії оголосила, що подасть до суду проти президента Жаїра Болсонару. На закритому пресбрифінгу він повідомив журналістам про те, що хворіє коронавірусною хворобою, без дотримання належних заходів безпеки — тим самим, на думку журналістів, поставивши під загрозу їхнє життя та здоров’я.

Відповідну заяву Асоціація виклала на своєму сайті за підписом голови Пауло Жеронімо де Суси.

«Хоча президент Жаїр Болсонару й знав про те, що в нього COVID-19, він продовжив діяти злочинним чином і поставив під загрозу життя інших. Цього вівторка (7 липня — ред.), порушивши умови ізоляції, які йому радили лікарі, він зустрівся із журналістами, що він вважає відповідним своїй політиці, аби особисто поінформувати їх про свій діагноз», — зазначається в заяві.

На думку журналістів, своїми діями Болсонару порушив одразу дві статті бразильського Кримінального кодексу: свідоме поширення заразної смертельної хвороби та піддання негайному ризику здоров’я та життя інших. Санкція першої статті передбачає ув’язнення на строк від 4 років і штраф, другої — ув’язнення на 3-12 місяців.

«Країна не може просто спостерігати й не реагувати на неодноразові дії (Болсонару — ред.), які виходять за всі межі безвідповідальності та, вочевидь, є злочинами проти громадського здоров’я», — йдеться в заяві Асоціації преси Бразилії. Там додають, що планують подати позов проти Болсонару до Верховного суду країни.

Нагадаємо, 7 липня під час закритого пресбрифінгу Болсонару повідомив, що в нього виявили коронавірусну хворобу COVID-19.

До цього бразильський президент публічно заперечував серйозність загрози коронавірусу для країни, називаючи його легкою формою грипу, і звинувачував опозицію, ЗМІ, місцеву владу в намаганні скористатися епідемією та усунути його з посади.

Зазначимо, що Бразилія наразі є другою у світі постраждалою від пандемії коронавірусу країною. За даними Університету Джонса Гопкінса, в країні коронавірусною хворобою хворіли чи хворіють понад 1,6 мільйона людей — більше лише в США. Через COVID-19 померли понад 66,7 тисяч бразильців.

Усього у світі коронавірусну хворобу з початку пандемії виявили в майже 11,9 мільйона людей, із них 544,7 тисячі померли.

Поділитись: