Президент Молдови Ігор Додон розпорядився провести перевірки у військових частинах після того, як військовослужбовці вирушили до України на навчання НАТО, попри заборону.

Президент Молдови Ігор Додон розпорядився провести перевірки у військових частинах після того, як військовослужбовці вирушили до України на навчання НАТО, попри заборону.

Про це повідомив прес-секретар молдовського президента Іон Чебан. 

«Щоб вивчити ситуацію, з'ясувати, хто з військових присутній, а хто відсутній, і прийняти рішення відповідно до законодавства, аж до зниження відповідальних осіб у званнях», — пояснив він.

Також він оприлюднив документ про рішення Додона про заборону участі військових у навчаннях Rapid Trident.

Раніше повідомлялося, Додон, відомий своєю проросійською позицією, заборонив Молдові брати участь у військових навчаннях НАТО
Однак, військові Молдови прибули на навчання в Україну попри заборону Додона. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Вето на армію: чи візьме Молдова участь у навчаннях НАТО?

Щорічні навчання Rapid Trident, що відбуваються за підтримки НАТО, пройдуть з 8 по 23 вересня на Яворівському полігоні поблизу Львова. Вони об’єднають близько 1800 військових із 14 країн світу, зокрема Канади, Італії, Грузії, Литви, Норвегії, Польщі, Туреччини, України, Британії та США.

Як вказано на офіційній сторінці програми, навчання зосереджені на операціях з підтримання миру та стабільності в регіоні й підтримують єдність між Україною, США та іншими країнами-союзниками НАТО.

Серед переліку держав мала бути і Молдова. Країна брала участь в міжнародних військових навчаннях з 1996 року, і раніше питань щодо її участі не виникало. Та за вісім місяців президентства Ігоря Додона це вже шоста заборона на участь у схожих подіях.  

Раніше Додон неодноразово заявляв, що Молдова не вступить до НАТО. Також він заявляв, що «антиросійською Молдова точно не буде».

У травні президент Молдови виступив проти маршу на підтримку ЛГБТ-спільноти. Також він став єдиним з іноземних лідерів, хто відвідав парад у Москві 9 травня. Додон вважає Крим російським.

Підписуйтесь на наш канал у Telegram

Поділитись: