ENRU

Військові Молдови відправились на навчання в Україну попри заборону Додона

440180c2ea909d6f5
http://www.army.md

Контингент Національної армії Молдови у складі 57 військовослужбовців беруть участь у військових навчаннях НАТО Rapid Trident 2017, що відбуваються з 7 до 23 вересня в Міжнародному центрі миротворчості і безпеки у Яворові в Україні.

Про це повідомило Міністерство оборони Молдови.

Як зазначив командир контингенту підполковник Александру Маркуца, метою навчань є розвивати взаємодію військ, посилювати обороноздатність і підтримати на міжнародній арені образ Національної армії Молдови для її подальшої участі в миротворчих місіях.

Раніше президент Ігор Додон, відомий своєю проросійською позицією, заборонив Молдові брати участь у військових навчаннях НАТО

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Вето на армію: чи візьме Молдова участь у навчаннях НАТО?

Щорічні навчання Rapid Trident, що відбуваються за підтримки НАТО, пройдуть з 8 по 23 вересня на Яворівському полігоні поблизу Львова. Вони об’єднають близько 1800 військових із 14 країн світу, зокрема Канади, Італії, Грузії, Литви, Норвегії, Польщі, Туреччини, України, Британії та США.

Як вказано на офіційній сторінці програми, навчання зосереджені на операціях з підтримання миру та стабільності в регіоні й підтримують єдність між Україною, США та іншими країнами-союзниками НАТО.

Серед переліку держав мала бути і Молдова. Країна брала участь в міжнародних військових навчаннях з 1996 року, і раніше питань щодо її участі не виникало. Та за вісім місяців президентства Ігоря Додона це вже шоста заборона на участь у схожих подіях.  

Раніше Додон неодноразово заявляв, що Молдова не вступить до НАТО. Також він заявляв, що «антиросійською Молдова точно не буде».

У травні президент Молдови виступив проти маршу на підтримку ЛГБТ-спільноти. Також він став єдиним з іноземних лідерів, хто відвідав парад у Москві 9 травня. Додон вважає Крим російським.

Підписуйтесь на наш канал у Telegram