Світ

Долар зріс до всіх валют після повідомлення про зростання американської економіки

2 серпня, 2018 11:07
Світ/Долар зріс до всіх валют після повідомлення про зростання американської економіки
Зберегти
Вигляд
Після оголошення Мінфіном США показників росту американської економіки та зростання кількості нових робочих місць, долар почав зростати до практично всіх валют.

Після оголошення Мінфіном США показників росту американської економіки та зростання кількості нових робочих місць, долар почав зростати до практично всіх валют.

Про це повідомляє Reuters.

Так, зазначалось, що ВВП США у другому кварталі зріс на 4%, що стало найбільшим ростом з 2014 року.

Крім цього, Федеральна резервна система (американський аналог центрального банку) оголосила про збереження високої облікової ставки на рівні 1,75-2%, що також сприяло зміцненню долара по відношенню до ключових валют світу.

Зокрема, долар зріс по відношенню до японської єни та до євро.

Напередодні ставка за американськими облігаціями державної позики знову перевищила 3% річних. Раніше повідомлялось, що саме зростання ставки за американськими облігаціями сприяло відтоку грошей інвесторів з країн, що розвиваються, що, окрім іншого, спричинило обвал курсу гривні.

Нагадаємо, що у Нацбанку пояснили причини падіння вартості гривні по відношенню до долара відтоком іноземних інвестицій, перерахунком дивідендів іноземними компаніями закордон та виплатою відшкодування ПДВ.

Також в НБУ повідомили про те, що з початку року в Україну надійшло близько 1,2 мільярдів доларів прямих іноземних інвестицій, хоча при цьому станом на кінець червня, профіцит платіжного балансу скоротився у понад 11 разів.

Раніше Національний банк України провів дослідження прямих іноземних інвестицій, що надійшли в Україну протягом 2010-2017 років та виявив, що 22% цих надходжень — це повернуті з офшорних рахунків кошти, які виводили громадяни України.

26 липня стало відомо, що на засіданні Ради фінансової стабільності, до складу якої входить Нацбанк, Мінфін та регулятори фінансового ринку, зазначили, що найбільшою загрозою фінансовій безпеці є відсутність траншу МВФ.

Нагадаємо, що наразі співпраця з Міжнародним валютним фондом не відбувається через відсутність компромісу з ключових вимог фонду до України для отримання траншу. А саме, мова йде про зрівняння цін на газ для населення та для промисловостиі, а також про збалансування державного бюджету України так, щоб дефіцит не перевищував 2,5% від ВВП.

Раніше в Європейській бізнес асоціації повідомляли, що Україні необхідно відновити співпрацю з МВФ до 20 липня, інакше загроза дефолту значно зросте.

За словами представників Європейської бізнес асоціації, МВФ не веде переговорів про співпрацю з країнами під час виборчих кампаній. Тобто, на час президентської та парламентської кампаній транш виділятись не буде.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Дефолт або гроші Китаю: чому Україні загрожує криза і що з цим робити

Також прем’єр-міністр України Володимир Гройсман зазначав, що МВФ відкидають будь-які компроміси стосовно ціни на газ для населення.

Пов`язані новини