Валовий внутрішній продукт США у другому кварталі 2018 року зріс на 4,1%. Це найбільший показник росту починаючи з 2014 року.

Валовий внутрішній продукт США у другому кварталі 2018 року зріс на 4,1%. Це найбільший показник росту починаючи з 2014 року.

Про це повідомляє Bloomberg.

В той же час, повідомляється, що у першому кварталі ВВП США зросло на 2,2%.

«Економіка зростає досить непогано. Проте буде важко повторювати такі показники росту на постійній основі», — повідомив головний економіст банку JPMorgan Майкл Феролі.

На його думку, успіх американської економіки у другому кварталі 2018 року став наслідком проведеної податкової реформи та зростання споживчого попиту.

В той же час, економісти висловлюють побоювання через зростання торговельної напруги між США та найбільшими економіками світу — Китаю та Євросоюзу.

26 липня Дональд Трамп оголосив, що відкладе рішення про запровадження мит на імпорт європейських автомобілів та розпочне торговельні переговори з Євросоюзом.

22 червня Дональд Трамп написав у Twitter, що обмірковує можливість запровадження мит на європейські автомобілі у розмірі 25%. В ЄС повідомили, що готові зробити аналогічний крок у відповідь. Зокрема, там підготувалися до запровадження мит на американські товари, загальна вартість яких складе 20 мільярдів доларів.

Нагадаємо, що 20 червня Єврокомісія остаточно затвердила мита на американський імпорт у відповідь на американські мита на сталь та алюміній. Зокрема, нові тарифні обмеження стосуватимуться американських товарів на загальну суму 2,8 мільярдів доларів.

14 червня країни Європейського союзу одностайно підтримали запровадження мит для товарів США як відповідь на запроваджені Америкою мита на сталь та алюміній. Після чого було потрібно рішення Єврокомісії.

Дональд Трамп ввів мита на імпорт сталі (25%) і алюмінію (10%). Підписані президентом розпорядження набули чинності 23 березня. З переліку країн тимчасово були виключені Мексика, Канада та ЄС.

31 травня Трамп скасував тимчасові виключення для сталі та алюмінію з ЄС, Канади та Мексики. У ЄС повідомили, що запровадять контрзаходи.

Євросоюз та Канада готувалися вирішувати питання запровадження американських мит на сталь та алюміній через механізми Світової організації торгівлі. Зокрема, країни вже направили туди свої скарги.

На початку червня стало відомо, що Євросоюз анонсував плани запровадити додаткові мита на 2,8 мільярди доларів американських товарів у відповідь на рішення Вашингтону запровадити тарифи на європейську сталь та алюміній.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ «Найпоказовіший момент»: як Трамп не порозумівся з лідерами G7 через митну політику

Поділитись: