УКРАЇНА

Нове життя: 5 найцікавіших історій Громадського до Дня біженців

22 червня, 2017 12:38
УКРАЇНА/Нове життя: 5 найцікавіших історій Громадського до Дня біженців
Зберегти
Вигляд
lead
Громадське згадує найяскравіші історії про те, з якими викликами і труднощами стикались люди, що змушені були покинути свої домівки.

Учитель, що збирає гроші на висаджування дерева в розбомбленому місті, аби було куди повертатися після війни. Чоловік, що контрабандою возить іграшки для дітей в Сирії. Афганський хлопець, що відкрив у Києві успішний барбер-шоп та узбецький програміст, який втік від диктатури, і якого мало не викрали в столиці України. Кожна історія біженця – це трагедія людини, чий світ зруйновано, але також і історія надії, відродження.

Сьогодні у світі нараховується 65,6 мільйонів біженців, шукачів притулку та внутрішньо переміщених. Це рекордна в історії кількість, на 300 тисяч більше, ніж у 2015 році, йдеться в доповіді Управління верховного комісара ООН у справах біженців.

Найбільше людей залишило Сирію, нова хвиля шукачів притулку, які тікають від війни в Південному Судані. Більше стало й тих, хто має залишати батьківщину через переслідування.

У Міжнародний день біженця Громадське згадує найяскравіші історії про те, з якими викликами і труднощами стикались люди, що змушені були покинути свої домівки.

ОБЛИЧЧЯ СИРІЙСЬКОЇ ВІЙНИ. СПЕЦПРОЕКТ

Це історії сирійців, чиї долі варті сценарію для фільму, але які так легко зрозуміти. Про волонтерку, яка після шести років конфлікту має зупинитися, щоб віднайти сили, аби допомагати іншим. Про юнака-фотографа, що звільнився з полону та хоче рятувати молодь від радикалізації. Про дівчинку, яка перенесла 9 операцій, і змушена залишити школу, бо однокласники сміються зі шрамів.

Фото: Олександр Назаров

 

ДОКТОР АЛЬБОЛЬБОЛЬ. ІСТОРІЯ СИРІЙСЬКО-УКРАЇНСЬКОЇ СІМ'Ї

Історія родини Альбольболь. 44-річний Монтасір — сирієць, а його 26-річна дружина Ярослава — українка родом з Чернігова. Двоє їхніх дітей народилися в Сирії, а наймолодший з'явився на світ вже в Києві.

Фото: Катерина Сергацкова

 

БІЖЕНЦІ. ЗНАЙТИ ПРИХИСТОК В УКРАЇНІ

На відміну від Європи, в Україні сплеску кількості біженців у зв’язку із загостренням на Близькому Сході не зафіксовано. Це логічно: мало хто захоче шукати притулку в країні, де точиться війна. В Одесі та на Закарпатті є два пункти тимчасового розміщення, кількість місць в яких обмежена. Тим, кому не пощастило отримати безкоштовну кімнату – а таких більшість, – доводиться самотужки винаймати житло та шукати способи заробляти на життя.

Фото: Олександр Назаров

 

«КОНТРАБАНДИСТ» ІГРАШОК ДО СИРІЇ: «ДІТИ ПОВИННІ ГРАТИСЯ НАВІТЬ ПІД ЧАС ВІЙНИ»​

Рамі Адхам – сирієць з Алеппо, який з 1989 року мешкає у Фінляндії. Після початку війни у Сирії він вирішив зробити все, щоб на обличчях сирійських дітей і далі з'являлися посмішки. Рамі їздить до Сирії з повною валізою іграшок і робить щасливими дітей, ризикуючи власним життям. Громадське спілкувалося з ним напередодні вже 29-ї подорожі. Рамі Адхам перебував на турецько-сирійському кордоні.

Фото: facebook/THE TOY SMUGGLER

 

ЯК РЕПРЕСОВАНІ МУСУЛЬМАНИ ШУКАЮТЬ ПРИТУЛКУ В УКРАЇНІ

Сотні громадян Росії, а також країн Середньої Азії пострадянського простору намагаються отримати притулок в Україні. Причина — репресії, яким вони піддаються у себе на батьківщині. Диктаторські режими витискають їх з політичного поля і змушують переховуватись, щоб уникнути в’язниці і фізичного насилля. Громадське записало історії людей, які зазнали репресій і намагаються отримати в Україні статус біженців. Ми запитали їх, наскільки серйозним викликом є цей процес для нашої країни.

Фото: facebook/minibaevtagir

Підписуйтесь на наш канал в Telegram

Більше про:
# біженці
Пов`язані новини