Світ

Дослідження доцільності мит на європейські автомобілі завершуються — Трамп

26 червня, 2018 16:51
Світ/Дослідження доцільності мит на європейські автомобілі завершуються — Трамп
Зберегти
Вигляд
Президент США Дональд Трамп заявив, що США закінчують вивчати питання доцільності запровадження мит на імпорт автомобілів, вироблених в ЄС.

Президент США Дональд Трамп заявив, що США закінчують вивчати питання доцільності запровадження мит на імпорт автомобілів, вироблених в ЄС.

Про це він написав у своєму Twitter.

«Ми закінчуємо вивчати тарифи на автомобілі з ЄС, подібні до тих, які Європа застосовує до США у вигляді торговельних бар’єрів та мит», — повідомив Трамп

Він також прокоментував рішення американської компанії Harley-Davidson перенести виробництво до Таїланду.

«Harley-Davidson вже говорили про перенесення виробництва до Таїланду цього року, ще до запровадження мит та тарифів. Відповідно, торговельна війна — це лише виправдання зробити це», — повідомив американський президент.

Він також додав, що у разі перенесення виробництва зі США, ввезені з Таїланду чи інших країн, мотоцикли підпадуть під дію торговельних обмежень.

Нагадаємо, що 22 червня Дональд Трамп написав у Twitter, що обмірковує можливість запровадження мит на європейські автомобілі у розмірі 20%. В ЄС повідомили, що готові зробити аналогічний крок у відповідь.

21 червня стало відомо, що мита на американські товари ввела Індія та Туреччина.

Нагадаємо, що 20 червня Єврокомісія остаточно затвердила мита на американський імпорт у відповідь на американські мита на сталь та алюміній. Зокрема, нові тарифні обмеження стосуватимуться американських товарів на загальну суму 2,8 мільярдів доларів.

14 червня країни Європейського союзу одностайно підтримали запровадження мит для товарів США як відповідь на запроваджені Америкою мита на сталь та алюміній. Після чого було потрібно рішення Єврокомісії.

Раніше Європейська комісія пропонувала 25% мита на американські товари, наприклад, соки, одяг, мотоцикли тощо.

Дональд Трамп ввів мита на імпорт сталі (25%) і алюмінію (10%). Підписані президентом розпорядження набули чинності 23 березня. З переліку країн тимчасово були виключені Мексика, Канада та ЄС.

31 травня Трамп скасував тимчасові виключення для сталі та алюмінію з ЄС, Канади та Мексики. У ЄС повідомили, що запровадять контрзаходи.

Євросоюз та Канада готувалися вирішувати питання запровадження американських мит на сталь та алюміній через механізми Світової організації торгівлі. Зокрема, країни вже направили туди свої скарги.

На початку червня стало відомо, що Євросоюз анонсував плани запровадити додаткові мита на 2,8 мільярди доларів американських товарів у відповідь на рішення Вашингтону запровадити тарифи на європейську сталь та алюміній.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ «Найпоказовіший момент»: як Трамп не порозумівся з лідерами G7 через митну політику

Пов`язані новини