Вже після оголошення карантину в Україні народний депутат Олександр Дубінський декілька разів приїжджав до бізнес-центру «Міленіум», де розташований офісі олігарха Ігоря Коломойського.

Зафіксували Дубінського там журналісти Bihus.Info.

17 березня вони побачили авто депутата, а 19 березня змогли зафіксувати і його самого. В бізнес-центрі він пробув близько 3 годин.

У ці ж дні Міжнародний валютний фонд погодив з українським урядом текст законопроекту, який зокрема унеможливлює повернення націоналізованих банків колишнім власникам навіть за рішенням суду. Цей проект називають «антиколомойським», бо він направлений на те, аби не допустити повернення ПриватБанку олігарху.

Без цього МВФ не хоче продовжувати співпрацю з Україною та надавати новий транш допомоги.

Після своїх візитів до «Міленіуму» Дубінський зареєстрував альтернативний законопроект, тобто тепер профільний комітет має розглянути і його, що вочевидь затягне процес ухвалення.

Як зазначає Bihus.Info, вони зустрічали Дубінського й на початку березня у день засідання фракції «Слуга Народу», на якій обговорювали кадрові зміни в уряді. Тоді він сказав журналістам, що не спілкується з Коломойським, а до бізнес-центру заїхав у ресторан.

Під час останніх візитів Дубінського ресторани вже не працювали через карантин.

Нагадаємо, 25 березня частина депутатів «Слуги Народу» закликала якнайшвидше ухвалити «антиколомойський» закон, аби отримати допомогу від МВФ та уникнути дефолту. У той же день на сайті Ради зареєстрували одразу три альтернативних законопроекти.

Їхніми авторами відповідно є соратник Ігоря Коломойського депутат Ігор Палиця, Олександр Дубінський, якого також пов’язують з Коломойським, та депутатка «Слуги Народу» Ольга Василевська-Смаглюк, яка працювала на каналі «1+1», що належить Коломойському.

7 грудня 2019 року Україна та Міжнародний валютний фонд домовилися про початок нової програми співпраці, підписавши Staff Level Agreement — попередню згоду, яка означає намір МВФ укласти кредитну програму з Україною. Загальна сума фінансування має скласти близько 5,5 мільярда доларів терміном на 3 роки.

Остаточно затвердити нову програму між МВФ та Україною має Рада директорів МВФ. Однак наразі цього не сталося. Однією з причин цього називають те, що Україна не виконала попередніх вимог МВФ. Серед них — ухвалення закону, який має не допустити повернення ПриватБанку колишнім власникам. Також МВФ прагне, аби Україна створила ринок землі.

Водночас колишні акціонери ПриватБанку намагаються через суд повернути собі банк.

Поділитись: