Паперові соломинки для коктейлів, на які перейшли усі ресторани мережі фастфуду McDonald's у Великій Британії і Республіці Ірландія восени 2018 року, не піддаються переробці.

Як повідомляє BBC News, компанія випустила рекомендацію про те, що ці трубочки тепер потрібно утилізувати окремо від решти сміття.

Всі заклади McDonald's у зазначених країнах відмовився від пластикових трубочок, аби скоротити забруднення навколишнього середовища, і перейшли на картонні, які виробляють на заводі компанії Transcend Packaging в Уельсі.

Тепер виявилося, що нові паперові соломинки переробляти не виходить, оскільки вони занадто щільні і їх припинили приймати компанії із переробки паперових стаканчиків.

У McDonald's шукають рішення проблеми, а поки клієнтам і співробітникам рекомендують викидати трубочки разом зі звичайним сміттям.

Мережа McDonald's у Великій Британії раніше використовувала 1,8 млн соломинок в день. У квітні 2018 року британський уряд запропонував заборонити використання ряду одноразових виробів із пластику, зокрема соломинок для коктейлів та паличок для чищення вух, оскільки вони потрапляють у водостік, звідти — у річки і моря, засмічуючи світовий океан. Деякі види пластику в одноразових виробах не розкладаються протягом сотень років.

Раніше повідомлялося, що мережа кав’ярень Starbucks планує до 2020 року припинити використання пластикових соломинок у напоях, як крок до всесвітньої кампанії із захисту природи від пластику.

Нагадаємо, що в Індії оштрафували McDonald's та Starbucks через використання пластику.

Єврокомісія може заборонити низку пластикових виробів та стягувати з країн кошти за кожний кілограм пластикового сміття, яке не придатне для переробки й повторного використання.

Поділитись: