Зростання економіки Китаю уповільнилося до найнижчого рівня від 1992 року. Причиною уповільнення є торговельна війна, яку проти країни розгорнули США.

Про це повідомляє Bloomberg.

За розрахунками аналітиків, у другому кварталі 2019 року ВВП Китаю зросло на 6,2% — це найменший рівень за останні 27 років. Водночас офіційні дані щодо економічного зростання Китаю ще не опубліковані.

Причиною уповільнення економічного зростання Китаю називають загострення торговельної війни зі США, яке призвело до падіння зовнішнього попиту на китайську продукцію.

За підсумками 2019 року аналітики все ж очікують, що економіка Китаю зросте на понад 6%. Для порівняння зростання ВВП України у 2019 році очікується на 2,5%.

Нагадаємо, що раніше у Bloomberg підрахували, що торговельна війна Трампа може призвести до збитків світовій економіці у розмірі 600 мільярдів доларів до 2021 року.

11 травня Трамп доручив запровадити мита на всі товари, що постачаються до США з Китаю.

Нагадаємо, 10 травня поточного року набули чинності нові мита США на китайський імпорт, сумарна вартість якого складає 200 мільярдів доларів на рік. Адміністрація президента США Дональда Трампа збільшила розмір мит на ці товари більш ніж у 2 рази — до 25%.

Зазначимо, що торговельні відносини між США та Китаєм погіршились на початку 2018 року, коли США запровадили низку нових мит: спершу на імпорт сталі та алюмінію з усього світу, а потім на визначені категорії китайської продукції, що ввозиться до США. За останніми даними, загальна вартість китайського імпорту, проти якої адміністрація Трампа запровадила мита, складає 250 мільярдів доларів на рік.

Торговельна війна минулого року мала негативні наслідки для фондових ринків світу. Зокрема, протягом 2018 року китайські компанії втратили близько 2,4 трильйона доларів, також збитків зазнавали американські компанії AppleFord та інші. Крім цього, у Китаї зафіксували найнижчий рівень економічного зростання за останні 28 років.

У середині травня США зробили черговий крок у торговій війні з Китаєм. І знову під ударом опинився телекомунікаційний гігант Huawei, смартфони виробництва якого дуже популярні в Україні. Громадське розповідає, чому компанія потрапила під санкції США, та які це може мати наслідки для користувачів.

Поділитись: