У другому кварталі 2018 року валовий внутрішній продукт Китаю зріс на 6,7%, що на 0,1% менше ніж у попередньому кварталі, через митні обмеження, які запровадила адміністрація президента США Дональда Трампа.

У другому кварталі 2018 року валовий внутрішній продукт Китаю зріс на 6,7%, що на 0,1% менше ніж у попередньому кварталі, через митні обмеження, які запровадила адміністрація президента США Дональда Трампа.

Про це повідомляє Reuters.

В той же час, аналітики переконують, що за підсумками 2018 року Китайська економіка зросте на 6,5%, що відповідає поставленим цілям.

«Ми очікуємо, що на зростання у другій половині 2018 року вплине уповільнення кредитування та послаблення ринку нерухомості. Крім цього, ескалація торговельного конфлікту зі США відіграє значну роль у сповільненні росту ВВП Китаю», — повідомив Льюіс Куіджс, голова азійського відділу Oxford Economics.

11 липня стало відомо, що Дональд рамп готується запровадити чергову порцію мит на імпорт китайських товарів у розмірі 10%. Мита стосуватимуться товарів, загальна вартість яких складає 200 мільярдів доларів.

6 липня Влада Китаю ввела в дію рішення про запровадження мит на 34 мільярди доларів американського імпорту за декілька годин після того, як в США набули чинності мита на 34 мільярди доларів китайських товарів.

22 червня Дональд Трамп написав у Twitter, що обмірковує можливість запровадження мит на європейські автомобілі у розмірі 20%. В ЄС повідомили, що готові зробити аналогічний крок у відповідь.

21 червня стало відомо, що мита на американські товари ввела Індія та Туреччина.

Нагадаємо, що 20 червня Єврокомісія остаточно затвердила мита на американський імпорт у відповідь на американські мита на сталь та алюміній. Зокрема, нові тарифні обмеження стосуватимуться американських товарів на загальну суму 2,8 мільярдів доларів.

14 червня країни Європейського союзу одностайно підтримали запровадження мит для товарів США як відповідь на запроваджені Америкою мита на сталь та алюміній. Після чого було потрібно рішення Єврокомісії.

Дональд Трамп ввів мита на імпорт сталі (25%) і алюмінію (10%). Підписані президентом розпорядження набули чинності 23 березня. З переліку країн тимчасово були виключені Мексика, Канада та ЄС.

31 травня Трамп скасував тимчасові виключення для сталі та алюмінію з ЄС, Канади та Мексики. У ЄС повідомили, що запровадять контрзаходи.

Євросоюз та Канада готувалися вирішувати питання запровадження американських мит на сталь та алюміній через механізми Світової організації торгівлі. Зокрема, країни вже направили туди свої скарги.

На початку червня стало відомо, що Євросоюз анонсував плани запровадити додаткові мита на 2,8 мільярди доларів американських товарів у відповідь на рішення Вашингтону запровадити тарифи на європейську сталь та алюміній.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ «Найпоказовіший момент»: як Трамп не порозумівся з лідерами G7 через митну політику

Поділитись: