Світ / Європа

Екс-главу розвідки Македонії підозрюють в незаконному прослуховуванні 20 тисяч людей

Associated Press
Світ/Європа/Екс-главу розвідки Македонії підозрюють в незаконному прослуховуванні 20 тисяч людей
Зберегти
Вигляд
У Македонії щонайменше на місяць арештували колишнього очільника розвідки країни Сашо Міялкова. Його підозрюють в незаконному прослуховуванні понад 20 тисяч людей, серед яких були опозиційні політики та журналісти.

Міялков очолював розвідку майже 10 років — до 2015-го. Він є двоюрідним братом колишнього консервативного прем’єра країни Ніколи Груєвського, який попросив притулку в Угорщині, аби уникнути 2-річного ув’язнення за звинуваченнями в корупції.

Міялков фігурує у справі про незаконне прослуховування разом з колишнім міністром внутрішніх справ Македонії та іншими чиновниками розвідки. 

Нагадаємо, 4 вересня стало відомо, що суд надав Генпрокуратурі доступ до інформації з телефону головредки «Схем» Седлецької за 17 місяців. Редакція «Радіо Свобода» висловила обурення через це рішення суду. 

У ГПУ заперечили прослуховування Седлецької та заявили, що жодним чином не втручатимуться у професійну діяльність та особисте життя журналістки, до телефону якої суд надав доступ правоохоронцям.

Водночас Наталя Седлецька у коментарі Громадському повідомила, що дані, доступ до яких надав суд, включатиме зміст SMS-повідомлень.

Журналістка Бердинських повідомила, що суд також надав ГПУ доступ до інформації з її телефону.

5 вересня Луценко запросив журналістку Седлецьку на закриту зустріч після того, як суд дозволив слідчим отримати доступ до інформації з її телефону.

Генпрокурор відмовився від прямого ефіру на «Радіо Свобода», куди його запрошували публічно відповісти на питання про надання слідчим доступу до телефону журналістки.

7 вересня у Києві під будівлею ГПУ журналісти та активісти вийшли на акцію підтримки журналістки «Схеми» Наталії Седлецької.

Журналісти закликали ГПУ не реалізовувати ухвалу щодо доступу до телефону головної редакторки «Схем» Седлецької.

13 вересня стало відомо, що Наталка Седлецька подала апеляційну скаргу на ухвалу суду, якою слідчому Генпрокуратури надали доступ до інформації з її телефону.

Президент України Петро Порошенко, відповідаючи на питання про надання прокурорам доступу до інформації з телефонів журналістів, порадив медійникам піти на зустріч до генпрокурора Юрія Луценка та «зняти всі питання».

Пов`язані новини