Колегія суддів продовжила термін тримання під вартою колишньому начальнику Головного управління Служби безпеки України у Києві та Київській області Олександру Щеголєву на 60 діб без визначення розміру застави. Відповідне рішення діятиме до 4 листопада та не підлягає оскарженню.

Колегія суддів продовжила термін тримання під вартою колишньому начальнику Головного управління Служби безпеки України у Києві та Київській області Олександру Щеголєву на 60 діб без визначення розміру застави. Відповідне рішення діятиме до 4 листопада та не підлягає оскарженню.

Про це повідомляє кореспондентка Громадського з зали суду.

Раніше прокуратура подала клопотання до суду про продовження терміну тримання під вартою Щеголєва, оскільки запобіжний захід закінчується 13-го вересня.

Під час засідання прокурор Олександр Супрун зазначив про низку ризиків, які є підставою для того, щоб обвинуваченого тримати під вартою.

Прокурор повідомив, що обвинувачений може переховуватися від суду й нагадав, що інші учасники справи вже переховуються.

За підозрами прокурора, Щеголєв може виїхати в окупований Донецьк, де він тривалий час жив і працював. Також є ризик, що підозрюваний може почати знищувати та спотворювати документи та речі, важливі для встановлення істини в кримінальному провадженні.

За словами прокурора, Щеголєв може впливати на свідків і експертів, яких ще не допитали. Також він зауважив, що попередні зв'язки обвинуваченого, коли той перебував на посаді начальника Управління СБУ, можуть зашкодити слідству.ї

Адвокати Щеголєва просили суддів застосувати щодо обвинуваченого цілодобовий домашній арешт, а також визначити розмір застави.

Нагадаємо, Щеголєва обвинувачують у незаконній організації антитерористичної операції на Майдані Незалежності в лютому 2014-го року. Це призвело до загибелі і поранення людей, а також до пожежі в будинку профспілок.

а початку березня колишній глава Управління Служби безпеки України у Києві Олександр Щеголєв відмовився свідчити  в Оболонському суді у справі про держзраду Віктора Януковича.

Раніше повідомлялося, що Щеголєва планують допитати як свідка захисту на суді у справі Януковича.

До цього повідомлялося, що Оболонський районний суд Києва відмовив захисту Віктора Януковича в повторному допиті президента Петра Порошенка.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Про що Порошенко розповів у суді над Януковичем

Раніше на допиті у справі Януковича секретар РНБО Олександр Турчинов заявив, що після анексії Криму РФ планувала силою відновити владу Януковича в країні. Також Турчинов пояснив, чому російські військові захопили півострів Крим.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Утеча екс-президента, анексія Криму та контакти з Кремлем: що розповіли Аваков та Яценюк на суді про держзраду Януковича.

Адвокати Януковича наполягали, щоб суд долучив до матеріалів справи фрагмент інтерв'ю секретаря РНБО Олександра Турчинова Громадському, де той розповідає про стан армії на початку війни, зокрема, під час анексії Криму.

Турчинов проходить одним зі свідків у справі про державну зраду Януковича.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Зрадник №1»: за що судять Януковича.

/Олеся Біда

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile