Колишні бійці спецпідрозділу «Беркут» Сергій Тамтура та Олександр Маринченко, яких обвинувачують у розстрілах 20 лютого 2014 року на вулиці Інститутській у Києві, прийшли у Святошинський райсуд Києва, який мав сьогодні, 17 березня, продовжити розгляд їхньої справи. Однак засідання відклали на 4 червня.

Суддя Святошинського суду Сергій Дячук зазначив, що до сьогодні в суду немає будь-якої офіційної інформації щодо подальшої долі відсутніх обвинувачених в суді, здійснення контролю за виконанням обраного раніше судом запобіжного заходу у вигляді особистого зобов'язання, а також порядку участі обвинувачених в обміні, що відбувся 29 грудня 2019 року. Він додав, що суду все відомо тільки із засобів масової інформації.

«Суд підкреслює, що відсутність цієї офіційної інформації надалі може стати перешкодою для ухвалення судом присяжних інших процесуальних рішень. Суд присяжних, порадившись на місці, зважаючи на запровадженні у державі карантинні заходи, зважаючи на поширення карантинного заходу, вирішив перености засідання на 12 годину 4 червня» — підсумував він.

Нагадаємо, 8 лютого стало відомо, що Олександр Маринченко та Сергій Тамтура — двоє з п'яти колишніх співробітників спецпідрозділу «Беркут», яких раніше передали на окуповані території у межах обміну утримуваними, — повернулися до Києва. Як відомо, Маринченка, Тамтуру та їхніх колег Олега Янішевського, Сергія Зінченка та Павла Аброськіна обвинувачують у вбивстві 48 і пораненні 80 людей на вулиці Інститутській у Києві 20 лютого 2014 року.

Нагадаємо, 29 грудня 2019 року відбувся великий обмін утримуваними особами між Україною і так званими «ДНР» і «ЛНР». З полону бойовиків повернулися 76 українців. СБУ оприлюднила імена всіх звільнених з полону українців: це 12 військових і 64 цивільних.

У межах обміну Україна передала бойовикам понад 120 людей, ще 17 відмовились брати участь в обміні. Українська влада зокрема передала колишніх беркутівців, обвинувачених у розстрілах на Інститутській у 2014 році.

Коментуючи видачу ексберкутівців, президент Володимир Зеленський заявив, що такою була умова цього обміну.

Поділитись: