Трьох обвинувачених у справі щодо розстрілів на Інститутській 20 лютого 2014 року, які перебувають на окупованій території Донбасу після обміну утримуваними, планують повернути на контрольовану українському уряду територію. Йдеться про колишніх бійців спецпідрозділу «Беркут» Олега Янішевського, Сергія Зінченка та Павла Аброськіна.

Про це в інтерв'ю hromadske повідомив адвокат ексберкутівців Олександр Горошинський.

«Ми робимо усе можливе аби повернути решту хлопців. Також сподіваємось, що продовжимо засідання у повному складі» — заявив Горошинський.

Адвокат нагадав, що обвинуваченого Олега Янішевського передали у межах обміну передали на окуповану територію Луганської області, а Павла Аброськіна та Сергія Зінченка — Донецької.

На уточнювальне питання журналістки, чи повернуться решта обвинувачених до наступного засідання у Святошинському суді 17 березня, адвокат відповів: «Ми працюємо».

Нагадаємо, 8 лютого стало відомо, що Олександр Маринченко та Сергій Тамтура — двоє з п'яти колишніх співробітників спецпідрозділу «Беркут», яких раніше передали на окуповані території у межах обміну утримуваними, — повернулися до Києва.

Як відомо, Маринченка, Тамтуру, Янішевського, Зінченка та Аброськіна обвинувачують у вбивстві 48 і пораненні 80 людей на вулиці Інститутській у Києві 20 лютого 2014 року.

Нагадаємо, 29 грудня 2019 року відбувся великий обмін утримуваними особами між Україною і так званими «ДНР» і «ЛНР». З полону бойовиків повернулися 76 українців. СБУ оприлюднила імена всіх звільнених з полону українців: це 12 військових і 64 цивільних.

У межах обміну Україна передала бойовикам понад 120 людей, ще 17 відмовились брати участь в обміні. Українська влада зокрема передала колишніх беркутівців, обвинувачених у розстрілах на Інститутській у 2014 році.

Коментуючи видачу ексберкутівців, президент Володимир Зеленський заявив, що такою була умова цього обміну.

Поділитись: