Ексдепутат-втікач Онищенко купував коня за пів мільйона євро — суд вирішив арештувати ці кошти
Вищий антикорупційний суд постановив арештувати кошти колишнього народного депутата Олександра Онищенка, якого підозрюють у грошових махінаціях з реалізацією газу, так звана «газова справа».
Про це повідомила пресслужба Спеціалізованої антикорупційної прокуратури.
«На засіданні прокурор заявив два клопотання про арешт коштів ексдепутата в Естонський Республіці та його рахунку в Російській Федерації», — йдеться у повідомленні.
Слідство встановило, що 20 вересня 2019 року ексдепутат провів фінансову операцію з переказу зі свого російського рахунку на рахунок в естонському банку 500 тисяч євро. Суд постановив ці кошти арештувати.
Онищенко на своїй сторінці у Facebook написав, що кошти переказував естонській компанії, у котрої купував коня.
«Так сталося, що останні три роки я купую і продаю коней, вирощую, їжджу на них. У вересня я купив коня в естонської компанії. Переказав гроші зі свого рахунку на рахунок естонської компанії. А в жовтні я його вже продав», — повідомив депутат.
Зазначимо, що директор Національного антикорупційного бюро Артем Ситник заявив, що ексдепутата-втікача Олександра Онищенка мають екстрадувати з Іспанії до України у грудні 2019 року. За словами очільника НАБУ, орієнтовна дата повернення Онищенко — грудень 2019 року.
Онищенко також зазначив, що екстрадувати його зможуть лише за згодою Кабінету міністрів Іспанії.
«Суд щодо екстрадиції — в березні 2017-го року. Три роки Кабмін так нічого і не підписав. У підсумку я сам повідомив усім, що написав заяву і хочу повернутися в Україну. Суд схвалив і дав мені дозвіл на добровільне повернення. І я повернуся в Україну не тоді, коли захочуть цього Ситник та інші балаболи, а тоді, коли сам цього захочу», — додав ексдепутат.
16 березня 2016 року детективи НАБУ у супроводі спецназу прийшли з обшуками в офіс до народного депутата від «Волі народу» Олександра Онищенка. В Антикорупційному бюро пояснили, що Онищенка підозрюють у створенні злочинного угрупування і розкраданні державних коштів за участі держкомпанії «Укргазвидобування».
Через три місяці, 15 червня 2016 року, НАБУ провело одразу 37 обшуків у чотирьох обласних центрах України. Тоді затримали 10 осіб за підозрою в участі у злочинній організації. Пізніше затримали ще двох. Голова спеціалізованої антикорупційної прокуратури заявив, що саме нардеп Онищенко є керівником цього угруповання.
Нагадаємо, 18 квітня депутат-утікач Олександр Онищенко, якого підозрюють у грошових махінаціях з реалізацією газу, оприлюднив частину запису розмови нібито з президентом Петром Порошенком.
На записі начебто Порошенко обговорює з Онищенком домовленості з ексміністром екології Миколою Злочевським щодо закриття кримінальних справ проти нього і бізнесу.
У прес-службі Адміністрації президента назвали «фейком» оприлюднений депутатом-утікачем Онищенком аудіозапис розмови з нібито президентом Порошенком. Представниця президента в Раді також назвала фейком оприлюднену Онищенком «розмову» з Порошенком.
Онищенко заявив про наявність записів із погрозами Порошенка ще 18 березня.
У НАБУ, коментуючи оприлюднені у ЗМІ так звані плівки Онищенка, повідомили, що готові вивчити оригінали цих записів.
Самого депутата Онищенка звинувачують в організації схеми по перепродажу купленого у держкомпаній газу своїм же фірмам за заниженими цінами.
- Поділитися: