Кабінет міністрів України припинив повноваження не погоджених Національним банком членів наглядових рад державних Ощадбанку та Укрексімбанку, зокрема ексдиректора Європейського банку реконструкції та розвитку в Україні Шевкі Аджунера.

Відповідне рішення ухвалили під час засідання уряду, передає прес-служба Міністерства фінансів України.

В уряді зазначають, що вимушені припинити повноваження членів наглядових рад двох державних банків через те, що їх не погодив Національний банк України, зокрема такі вимоги прописані у законодавстві про банки та банківську діяльність.

Водночас у Мінфіні наполягають, що конкурс на обрання членів наглядових рад держбанків був прозорим.

«Конкурс відбувся у повній відповідності до вимог законодавства України та за участі представників міжнародних фінансових організацій (Світового банку, МВФ, ЄБРР, IFC). Рішення комісії щодо кандидатів на посади незалежних членів наглядової ради Ощадбанку та Укрексімбанку було затверджено Кабінетом міністрів України», — повідомили у Мінфіні.

Нагадаємо, що через рішення Нацбанку не погодити членів наглядових ради Ощадбанку, колишній голова наглядової ради цього банку Шевкі Аджунер подав до суду на НБУ.

Нагадаємо, що у Нацбанку таке рішення про незатвердження складу наглядової ради Ощадбанку пояснили тим, що кандидати провалили тестування та показали «негативні результати» під час співбесіді.

«Ці рішення прийняті за результатами співбесіди, проведеної Кваліфікаційною комісією за участі Правління Національного банку. Керуючись своїм правом, Національний банк вимагатиме заміни вказаних членів наглядової ради», — повідомили у Нацбанку.

Нагадаємо, що наприкінці травня 2019 року уряд затвердив наглядові ради державних банків.

Раніше повідомлялось, що Мінфін затвердив нові вимоги до звітності державних банків щодо роботи з непрацюючими кредитами.

Раніше у Нацбанку зазначали, що близько 70% кредитного портфеля державних банків складають непрацюючі кредити, за якими не здійснюються виплати.

Зазначається, що у Міжнародному валютному фонді рекомендували Нацбанку регулярно звітувати перед суспільством щодо стану непрацюючих кредитів.

Поділитись: