Колишній партнер політтехнолога Пола Манафорта Рік Ґейтс розповів, що президент-утікач Віктор Янукович намагався «відбілити» репутацію і переконати країни Заходу, що кримінальне переслідування Юлії Тимошенко справедливе.

Про це повідомляє «Голос Америки».

22 серпня Ґейтс завершив свідчити у справі лобіювання президента-утікача Віктора Януковича в США і Європі. 

Під час засідання суду він зазначив, що головна мета юридичного звіту компанії Skadden Arps — «відбілити» репутацію Януковича в США та Європі й переконати Захід, що процес над Юлією Тимошенко справедливий.

За словами Гейтса, створення цього звіту профінансував український олігарх Віктор Пінчук, заплативши за нього понад 4,5 мільйонів доларів. 

Крім підготовки звіту для медіа, американські юристи також проводили зустрічі з «ключовими європейськими фігурами», зокрема з експрезидентом Польщі Олександром Квасневським і тодішнім депутатом Європарламенту Петом Коксом. У 2012 році вони очолювали місію Європарламенту в Києві. Ключовим завданням було переконати їх у тому, що процес над Тимошенко не є політично вмотивованим.

Юридичний звіт Skadden Arps готували на замовлення української влади щодо переслідування Юлії Тимошенко в 2012 році. Одним із співавторів звіту був колишній юрист Барака Обами.

Нагадаємо, в березні Манафорта засудили до 3,5 роки в'язниці за звинуваченнями у змові, пов'язаними з його діяльністю в Україні. Раніше Федеральний суд США засудив Манафорт до майже 4 років (47 місяців) ув’язнення за ухиляння від сплати податків та банківські махінації. Загалом він отримав 7,5 років в'язниці.

У США Пола Манафорта звинуватили за 18 пунктами — більшість із них пов'язані з фінансовими махінаціями, зокрема йдеться про корупцію, відмивання грошей через іноземні рахунки, ухиляння від сплати податків, незареєстровану роботу на іноземні уряди тощо.

У фокусі справи, за якою його вперше почали судити, — робота Манафорта на українських політиків з 2005-го по 2014 рік. Тоді він консультував «Партію регіонів» та Віктора Януковича, а також співпрацював із українськими олігархами — Рінатом Ахметовим, Сергієм Льовочкіним та іншими.

Нагадаємо, Генпрокуратура викликала олігарха Пінчука на допит в кримінальному провадженні щодо «чорної бухгалтерії» «Партії регіонів».

Поділитись: