Генеральна прокуратура України викликала на допит українського олігарха Віктора Пінчука в якості свідка в кримінальному провадженні щодо «чорної бухгалтерії» «Партії регіонів».

Про це повідомляє пресслужба ГПУ.

Згідно з інформацією, допит призначено на 27 серпня на 11:00.

Згідно з порядком, Пінчука викликають на допит для проведення процесуальних дій за його участі в якості свідка в кримінальному провадженні від 19 серпня 2016 року.

Віктор Пінчук — український олігарх, зять другого президента України Леоніда Кучми. Засновник інвестиційно-консалтингової компанії EastOne та благочинної організації Фонд Віктора Пінчука. Одна із найбагатших людей України.

Нагадаємо, 11 травня стало відомо, що адвокат Трампа Джуліані, який мав приїхати в Україну для зустрічі з Зеленським, скасував свій візит. За даними The New York Times, адвокат Трампа хотів переконати Володимира Зеленського продовжити розслідування проти Burisma Злочевського в інтересах Білого дому — і в такий спосіб допомогти Трампу в його президентській кампанії 2020 року.

Причиною скасування візиту стали «виснажливі атаки», яким піддали Джуліані після анонсу свого візиту. Крім того, адвокат Трампа припустив, що в Україні він опиниться у середовищі людей, які є «ворогами президента», у деяких випадках і «ворогами США». Серед причин скасування свого візиту Джуліані назвав народного депутата Сергія Лещенка. Джуліані звинуватив Лещенка у публікації «чорної бухгалтерії» «Партії регіонів», в якій ідеться про виплати грошей ексглаві передвиборчого штабу Трампа Полу Манафорту і назвав фейком цю історію. Зазначимо, що насправді першою про цю «амбарну книгу Партії регіонів» написала The New York Times.

У США Пола Манафорта звинуватили за 18 пунктами — більшість із них пов'язані з фінансовими махінаціями, зокрема йдеться про корупцію, відмивання грошей через іноземні рахунки, ухиляння від сплати податків, незареєстровану роботу на іноземні уряди тощо.

У фокусі справи, за якою його вперше почали судити, — це робота Манафорта на українських політиків з 2005-го по 2014 рік. Тоді він консультував «Партію регіонів» та Віктора Януковича, а також співпрацював із українськими олігархами — Рінатом Ахметовим, Сергієм Льовочкіним та іншими.

Поділитись: