Експерти Організації Об'єднаних Націй закликали США та інші країни «негайно розслідувати» отриману інформацію про те, що телефон власника Amazon Джефа Безоса «хакнули» після того, як він отримав повідомлення у WhatsApp з особистого облікового запису спадкоємця Саудівської Аравії Мухамада бін Салмана.

Про це пише AP.

Експерти ООН дослідили звіт приватної фірми FTI Consulting, яку найняв сам Безос. Записи показали, що протягом кількох годин після отримання файлу у 2018 році від принца Саудівської Аравії відбулися «аномальні зміни в поведінці телефону».

Експерти не змогли встановити, які саме шпигунські програми використовувалися. При цьому експертиза показала, що з середньою і високою ймовірністю вірус проникнув в телефон разом з відеофайлом MP4, який відправили з особистого облікового запису принца.

В ООН зазначили, що Саудівська Аравія могла таємно проводити широкомасштабну онлайн-кампанію проти Безоса і Amazon. Робили це нібито через те, що Безос також володіє виданням The Washington Post. Його оглядача Джамала Хашогджі, відомого своєю критикою влади Саудівської Аравії, вбили в консульстві у Стамбулі того ж року, коли «хакнули» телефон. Також пізніше ЦРУ представило докази причетності саудівського наслідного принца до вбивства журналіста Хашогджі.

Раніше The Guardian з посиланням на власні джерела повідомляв, що телефон власника Amazon «хакнув» принц Саудівської Аравії.

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile