Національне бюро фінансової безпеки України має підпорядковуватись Кабінету міністрів України, а не безпосередньо президенту.

Національне бюро фінансової безпеки України має підпорядковуватись Кабінету міністрів України, а не безпосередньо президенту.

Про це повідомили представники бізнесу та «Реанімаційного пакету реформ» на прес-сніданку «Реформа податкової міліції: хто і як буде розслідувати фінансові злочини».

Зокрема, представники бізнесу закликали депутатів не голосувати за законопроект про Національне бюро фінансової безпеки, зареєстрований очільницею комітету податкової та митної політики Ніною Южаніною.

У проекті Южаніної, серед іншого, пропонується підпорядкувати наступника податкової міліції — Нацбюро фінбезпеки — президенту України.

Крім цього, бізнес та експерти закликали парламент підтримати альтернативний законопроект, який передбачає підпорядкування бюро Міністерству фінансів.

«Експерти та бізнес закликають народних депутатів прислухатись до рекомендації МВФ, G7, ЄС, провідних бізнес асоціацій та профільних експертів. НБФБ має бути центральним органом виконавчої влади, підпорядкованим кабміну, має бути єдиним органом по розслідуванню фінансових злочинів», — повідомив експерт групи Податкова та митна реформа «РПР» Олег Гетман.

Він також зазначив, що під час створення нового органу мають бути гарантії прозорого обрання керівництва бюро, а також обмеження на входження до нього колишніх працівників правоохоронних органів.

Раніше нардеп Мустафа Найєм зазначив, що уряд відмовився від ідеї створення Служби фінансових розслідувань на користь НБФБ.

19 березня 2018 року депутатка фракції БПП Ніна Южаніна зареєструвала законопроект про створення Національного бюро фінансової безпеки у Верховній раді.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Національне бюро фінансової безпеки: чи є привід для оптимізму?

Представники бізнесу заявили, що закон про НБФБ потребує доопрацювання.

Також експерти РПР закликали доопрацювати закон про НБФБ. На їхню думку прийняття закону у чинній редакції може посилити тиск на бізнес та призвести до обмеження повноважень НАБУ.

Раніше закон очільниці комітету з питань податкової та митної політики розкритикував міністр фінансів України. У Мінфіні повідомили, що якщо прийняти законопроект у чинній редакції, то керівник НБФБ отримає доступ до будь-якої засекреченої інформації в Україні.

Поділитись: