Кишинівський суд умовно достроково звільнив колишнього прем'єр-міністра Молдови Володимира Філата, якого засудили на 9 років за пасивну корупцію і зловживання владою.

Про це повідомляє ZdG.

«Зараз я їду додому, їду провідати батьків, хочу провести з ними час. Сьогодні я точно не буду брати участь у будь-яких передачах або на телебаченні ... Пізніше я повернуся з іншими коментарями», — заявив Філат кореспонденту видання.

Володимира Філата затримали 15 жовтня 2015 року. Його засудили до 9 років тюремного ув'язнення за пасивну корупцію та зловживання владними повноваженнями. В основі вироку колишньому прем'єру свідчення бізнесмена Ілана Шора. Він заявив, що дав Філату хабар в розмірі 250 мільйонів доларів.

На розгляді Кишинівського суду перебуває друга кримінальна справа проти Влада Філата. У даній справі експрем'єр звинувачується у відмиванні грошей в особливо великих розмірах. Фаліт винним себе не визнає.

Раніше експрем'єр-міністр Молдови Влад Філат подав позов до Європейського суду з прав людини (ЄСПЛ) після того, як «судді республіки винесли незаконний вирок»..

Нагадаємо:

  • Парламент Молдови затвердив новий уряд на чолі з прем'єром Іоном Кіку. Новий уряд підтримали 62 депутати, в тому числі від Партії соціалістів і Демпартії.
  • У Молдові проросійська партія президента Ігоря Додона об'єдналася з проєвропейською силою і створила новий уряд. Протилежні за поглядами сили об'єдналися проти правлячої Демократичної партії і її лідера-олігарха Володимира Плахотнюка.
  • Коаліція проголосувала за «звільнення захопленого олігархами держави» і планує розслідувати «відмивання» коштів.
  • Конституційний суд Молдови тимчасово відсторонив Ігоря Додона з посади, призначивши в.о. президента експрем'єра Павла Філіпа. Рішення прийняли через те, що Додон не розпустив парламент.
  • Призначений КС прем'єр Павло Філіп розпустив парламент, проте депутати це рішення не визнають.
  • Євросоюз визнав новостворені коаліцію і уряд Молдови.
  • Україна до останнього не могла визначитися, який уряд Молдови визнавати.
  • 14 червня підконтрольна Плахотнюку Демократична партія Молдови, яка фактично контролює Конституційний суд країни, відмовилася від влади, щоб країна вийшла з політичної кризи.
Поділитись: