Колишній заступник секретаря Ради нацбезпеки та оборони Олег Гладковський, якого 17 жовтня затримали за підозрою у зловживанні службовим становищем, оголосив голодування «на знак протесту проти свавілля правоохоронних органів».

«Олег Гладковський називає незаконним його затримання та на знак протесту проти свавілля правоохоронних органів оголошує голодування», — повідомили на сайті корпорації «Богдан».

У корпорації зазначили, що у Гладковського ніколи не було обмежень на виїзд за кордон.

«За останні пів року, відколи я повернувся до корпорації "Богдан", я десятки разів вилітав за кордон для участі у перемовинах із бізнес-партнерами та завжди повертався в Україну», — зазначив Гладковський.

Зазначається, що Гладковському не надсилали повісток із викликами на допит чи для проведення слідчих дій.

«Я весь час співпрацював із детективами НАБУ надаючи свідчення та необхідні пояснення», — йдеться у заяві.

Раніше 17 жовтня колишній заступник секретаря Ради нацбезпеки та оборони Олег Гладковський намагався виїхати з України. Його не випустили й невдовзі затримали в ресторані, куди він поїхав з аеропорту.

Водночас у копрорації «Богдан» повідомили, що Гладковський планував летіти на міжнародну виставку автобусної техніки у Брюсселі, а не намагався залишити Україну.

Нагадаємо, у лютому 2019 року програма «Наші гроші з Денисом Бігусом» випустила розслідування, у якому йдеться, що син заступника секретаря Ради національної безпеки й оборони Олега Гладковського — Ігор є учасником схем з розкрадання в оборонному комплексі України. Олег Гладковський, своєю чергою, є близьким другом президента Петра Порошенка. За даними розслідувачів, керівництво концерну Укроборонпром знало про шахрайські оборудки й давало на них згоду.

За даними журналістів, через 3 основні фірми-прокладки Гладковський з «партнерами» заробили щонайменше 250 мільйонів гривень.

4 березня після розслідування та масових акцій протесту Порошенко звільнив Гладковського.

У липні 2019 року Гладковський знову очолив корпорацію «Богдан», президентом якої він був з моменту її створення у 2005 році й до призначення на держслужбу. 

Також 4 березня вийшло ще одне розслідування, в якому йдеться про корупційну схему під час ремонту військово-транспортних літаків Ан-26 на заводі концерну Укроборонпром. Державний Укрспецекспорт закупив через посередників запчастини з РФ за ціною, в 7 разів вищою за реальну, а учасники схеми заробили на цьому 300 тисяч доларів. До розкрадань, як з’ясували журналісти, прямо причетний звільнений заступник секретаря РНБО Олег Гладковський та керівник Укроборонпрому Павло Букін.

Поділитись: