Колишній заступник секретаря Ради нацбезпеки та оборони Олег Гладковський завдяки співпраці з колишнім заступником міністра оборони Ігорем Павловським отримав державне замовлення на автомобілі «Богдан Моторс» у 2017 році.

Про це повідомила корепондентка hromadske.

За даними слідства, Гладковський є бенефіціаром «Богдан Моторс».

Прокурори отримали телефонну розмову Гладковського та Павловського за 6 березня 2017 року. Тоді ексзаступник секретаря РНБО цікавився у заступника міністра оборони, що потрібно для того, щоб «Богдан Моторс» отримав державне замовлення автомобілів для ЗСУ.

Допитані свідки зазначають, що КрАЗ, компанія, що конкурує з «Богдан Моторс», постійно отримувала штрафні санкції, попри переваги.

Олег Гладковський у Вищому антикорупційному суді 18 жовтня
Фото:

Вікторія Рощина

Прокурори запевняють, що цьому сприяло лобіювання зі сторони Гладковського. Зазначається, що за сприяння ексзаступника секретаря РНБО змінили умови тендеру, щоб його фірма могла взяти участь у закупівлі.

За даними слідства, після розмови з Павловський Гладковський телефонував заступнику міністра економічного розвитку Юрію Бровченко та обговорив із ним технічні деталі того, як внести «Богдан Моторс» до Державного оборонного замовлення.

У 2017 році міністр оборони Степан Полторак видав лист, яким заборонив брати участь у закупівлях підприємствам, локалізація яких менш як 60%. У «Богдан Моторс» локалізація була 26%. Гладковський, Павловський та Бровченко сприяли тому, щоб листа відкликали. Перший контракт уклали на суму 130 мільйонів. У травні отримали передоплата — 90 мільйонів.

18 жовтня Вищий антикорупційний суд обирає запобіжний захід колишньому заступнику секретаря Ради з нацбезпеки й оборони та нинішньому президенту корпорації «Богдан» Олегу Гладковському. Спеціальна антикорупційна прокуратура просить взяти Гладковського під варту на 2 місяці з альтернативою внесення застави у розмірі 100 мільйонів 782 гривень.

Нагадаємо, 17 жовтня колишній заступник секретаря Ради нацбезпеки та оборони Олег Гладковський намагався виїхати з України. Його не випустили й невдовзі затримали в ресторані, куди він поїхав з аеропорту.

Водночас у корпорації «Богдан» повідомили, що Гладковський планував летіти на міжнародну виставку автобусної техніки у Брюсселі, а не намагався залишити Україну.

Після затримання Гладковський оголосив голодування «на знак протесту проти свавілля правоохоронних органів».

18 жовтня колишньому заступнику секретаря РНБО та нинішньому президенту корпорації «Богдан» Олегу Гладковському оголосили про підозру у вчиненні злочинів, передбачених ч.2 ст.364 (Зловживання владою або службовим становищем) та ст.366-1 (Декларування недостовірної інформації) Кримінального кодексу України.

Зазначимо, що про розкрадання в оборонній сфері, якими й став відомий Гладковський, у підозрі не йдеться.

  • У лютому 2019 року програма «Наші гроші з Денисом Бігусом» випустила розслідування, у якому йдеться, що син заступника секретаря Ради національної безпеки й оборони Олега Гладковського — Ігор є учасником схем з розкрадання в оборонному комплексі України. Олег Гладковський, своєю чергою, є близьким другом президента Петра Порошенка. За даними розслідувачів, керівництво концерну Укроборонпром знало про шахрайські оборудки й давало на них згоду.
  • За даними журналістів, через 3 основні фірми-прокладки Гладковський з «партнерами» заробили щонайменше 250 мільйонів гривень.
  • 4 березня після масових акцій протесту Порошенко звільнив Гладковського.
  • У липні 2019 року Гладковський знову очолив корпорацію «Богдан», президентом якої він був з моменту її створення у 2005 році й до призначення на держслужбу. 

Також 4 березня вийшло ще одне розслідування, в якому йдеться про корупційну схему під час ремонту військово-транспортних літаків Ан-26 на заводі концерну Укроборонпром. Державний Укрспецекспорт закупив через посередників запчастини з РФ за ціною, в 7 разів вищою за реальну, а учасники схеми заробили на цьому 300 тисяч доларів. До розкрадань, як з’ясували журналісти, прямо причетний звільнений заступник секретаря РНБО Олег Гладковський та керівник Укроборонпрому Павло Букін.

Поділитись: