Електронну митницю в Україні можуть запустити орієнтовно через рік.

Про це заявив новообраний голова Державної митної служби Максим Нефьодов, відповідаючи на питання президента Володимира Зеленського, пише «Інтерфакс-Україна».

«Нам потрібен був приблизно рік, щоб запустити систему «Прозорро» і приблизно рік для запуску системи «Прозорро.Продажі». Такі терміни, мені здається, є досить реальними», — сказав Нефьодов.

За його словами, фінансування і фахівці для реалізації проєкту є.

На посаді голови митниці Нефьодов хоче запроваджувати автоматизацію, зменшити кількість митниць та митників, перевести їх на контрактну форму роботи. Крім цього, одним з пріоритетів на своїй посаді він бачить боротьбу з контрабандою.

Максим Нефьодов переміг конкурс на посаду голови митниці 25 червня. За його словами, оновлена митна служба може запрацювати протягом 2,5 місяців.

Конкурс на голову Митниці призупинили суди. Через судову тяганину його фінальний етап затягнули на 67 днів.

24 червня Шостий апеляційний суд Києва розблокував проведення конкурсу на обрання голови Державної митної служби.

Раніше стало відомо, що суд призупинив конкурс на обрання голови ДМС. У Мінфіні заявили, що призупинення конкурсу не скасує його проміжних результатів.

10 квітня Роман Насіров подав позов до Кабінету міністрів України з вимогою скасувати конкурси на посади голів податкової та митної служб.

Нагадаємо, що 20 березня Кабмін оголосив конкурс на голів податкової та митної служб. Зарплата керівників нових служб складе по 24 тисячі гривень.

18 грудня 2018 року уряд ухвалив рішення про розділення ДФС на 2 окремих органи — митну та податкову служби, а 6 березня 2019 року затвердив відповідні положення про ці державні органи.

Поділитись: